Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

У 2023 році львівські аудитори забезпечили відшкодування втрат на суму 44,6 млн грн

У січні-березні 2023 року львівські аудитори забезпечили відшкодування втрат на суму 44,6 млн грн. Про це повідомили в пресслужбі Західного офісу Держаудитслужби.

За результатами 23 ревізій фінансово-господарської діяльності та перевірок державних закупівель, проведених фахівцями Західного офісу Держаудитслужби у січні-березні 2023 року, виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат матеріальних та фінансових ресурсів на суму 65,7 млн гривень.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму майже 44,6 млн грн, у тому числі втрат матеріальних та фінансових ресурсів, виявлених контрольними заходами у попередні роки. Майже 30,7 млн грн з цієї суми відшкодовано бюджетних коштів. Це забезпечує повну окупність витрат, здійснених на утримання офісу.

Правоохоронним органам передано матеріали 22 ревізій та перевірок закупівель.

До адміністративної відповідальності притягнуто 47 осіб.

За наслідками розгляду одержаних матеріалів контрольних заходів, у т. ч. завершених минулого року, правоохоронні органи розпочали 15 досудових розслідувань. Матеріали 10 контрольних заходів долучено до вже розпочатих кримінальних проваджень. Також правоохоронні органи вручили 12 повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за результатами проведених працівниками офісу контрольних заходів.

З початку року завершено 10 державних фінансових аудитів діяльності суб'єктів господарювання та виконання бюджетних програм, під час яких виявлено неефективні управлінські рішення або ризикові операції, що призвели чи можуть призвести до упущення вигод на суму понад 873,5 млн грн. За результатами проведених аудитів упереджено втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 118,3 млн грн.

Об'єктам контролю надано 54 пропозиції для поліпшення їх фінансового стану, з них 22 виконано. Від упровадження пропозицій за результатами державних фінансових аудитів отримано економічний ефект на суму 521,8  млн гривень.

Правоохоронним органам надіслано 7 аудиторських звітів та 4 інформації про результати аудитів. Матеріали 3 державних фінансових аудитів долучено до кримінальних проваджень, за матеріалами 1 з аудитів розпочато досудове розслідування.

Упродовж 3 місяців проведено моніторинг 188 процедур закупівель на суму 2,9  млрд грн. На виконання зобов'язань щодо усунення порушень законодавства за результатами моніторингу закупівель замовники відмінили тендери або розірвали вже укладені договори на суму 760,8  млн гривень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ