Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн

У корупційних схемах Януковича й оточення задіяні близько 75 українських компаній, – TI

У корупційних схемах колишнього президента України Віктора Януковича задіяні близько 75 українських компаній.

Про це в ефірі Радіо Свобода заявив аналітик Transparency International Євген Черняк. 

«У схемах діяв не сам Янукович, а його поплічники і члени сім’ї. Тут беруть участь близько 75 українських компаній, 51 компанія перебуває в іноземній юрисдикції, в тому числі офшорах: це Панама, Великобританія, Австрія, Швейцарія, Кіпр. І близько 20 фізичних осіб, які є ключовими. Тобто масштаб схем настільки великий, що їх не так легко осягнути і опрацювати. Тим паче нашим правоохоронцям», – зазначив Черняк. 

За словами аналітика, розслідування цих злочинів може тривати кілька років. 

23 лютого Міжнародна антикорупційна неурядова організація Transparency International закликала Європейський Союз поновити й підсилити санкції проти колишніх українських чиновників. Крім того, організація закликала російські органи влади до співпраці з українськими у питанні покарання колишнього президента України Віктора Януковича. 

Також у Transparency International назвали Януковича лідером урейтингу найбільших корупціонерів світу.

Проти Януковича та ще 16 чиновників були запроваджені санкції ЄС через підозри у незаконному привласненні державних коштів і порушенні прав людини. У європейському санкційному списку за дії проти територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України перебуває 149 осіб та 37 компаній.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ