Слухай онлайн
Cуспільство

У Китаї створили програму, яка перевершила людину в розумінні тексту

Я пише інформресерс Bloomberg, китайська корпорація Alibaba розробила модель штучного інтелекту, який перевершив людину в читанні тексту й розумінні тексту. Про це 16 січня написав Mediasapiens.
Фото з інтернету

Зокрема, у повідомленні йде мова про те, що нова модель нейронної мережі показала кращі за людину результати після проходження тесту Стенфордського університету, який є одним з найавторитетніших способів оцінки розуміння прочитаного штучним інтелектом.

Результат людини в цьому тесті становить 82.304, штучного інтелекту від Alibaba – 82.44. 

Використана технологія має назву обробки природної мови (natural language processing). Вона імітує розуміння слів і речень людиною.

Тест Стенфордського університету складається з понад 100 тисяч питань щодо 500 статей «Вікіпедії». Він дозволяє дізнатися, чи можуть моделі машинного навчання обробити велику кількість інформації, перш ніж давати точні відповіді на запитання.

«Це означає, що на об'єктивні питання, такі як "Що спричиняє дощ", машини тепер можуть відповідати з високою точністю. Цю технологію штучного інтелекту в майбутньому зможуть використовувати в сфері обслуговування, при створенні навчальних посібників, онлайн-взаємодії з пацієнтами з медичних питань», – пояснила старша дослідниця мови в Alibaba Institute Ло Сі.

У компанії підкреслили, що їхня програма вперше в історії перевершила показник людини. Проте ще кращі результати показала розробка компанії Microsoft – 82.650, яка, щоправда, була презентована на день пізніше за програму Alibaba.

Нагадаємо, наприкінці 2017 року компанія Google представила систему під назвою Tacotron 2, яка вчить нейронну мережу перетворювати написаний текст в усне мовлення. 

Як писав MediaSapiens, у грудні журналіст і письменник Стівен Марше (Stephen Marche) в якості експерименту написав науково-фантастичне оповідання під керівництвом штучного інтелекту. Текст погодилося опублікувати видання Wired, а також надіслало його на рецензію двом авторитетним критикам, які не знали про історію його створення.

Media Sapiens
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ