Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові прозвітувала Служба у справах дітей. Інфографіка

«Головне завданням Служби у справах дітей є влаштування дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейні форми виховання – усиновлення, під опіку та піклування, в прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу. Впродовж 2017 року було усиновлено 33 дитини», - зазначив начальник відділу «Служба у справах дітей» ЛМР Ростислав Тимків.
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
1/11

Діти, які опинились у складних життєвих обставинах

Станом на початок 2018 року на обліку у Львові 104 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. Ці діти проживають в 71 сім’ях. За 2017 рік на облік поставлено 61 дитину, знято з обліку 37 дітей. Впродовж року у зв’язку з загрозою життю та здоров’ю, проведено негайне відібрання від батьків 9 дітей. Відтак, 4 цих дітей влаштовані в будинок дитини, 2 – в дитячий будинок, 3 – у притулок для дітей.

Кількість злочинів скоєних дітьми у Львові

Варто зазначити, що у 2017 році на території Львова дітьми вчинено 50 злочинів, що майже вдвічі менше, ніж у 2016 році. Більшість з таких злочинів – це майнові злочини (крадіжки і шахрайство).

Львівські школи-інтернати припинять своє існування, - Служба у справах дітей

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування

Загалом у Львові станом на початок 2018 року перебуває 526 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що складає 0,4% від загальної кількості дітей у Львові. Впродовж року 77 дітям надано статус, зокрема – для 16 дітей - сиріт та 61 дитини, позбавленої батьківського піклування.

Влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Загалом у Львові проживає 298 усиновлених дітей, і підстави для усиновлення мають 110 дітей. На обліку потенційних усиновлювачів перебуває 52 сімей. Впродовж року влаштовано під опіку громадян 65 дітей.

Також впродовж 2017 року у Львові створено 1 прийомну сім’ю, в яку влаштовано 2 дитини, та довлаштовано 4 дитини в діючі дитячі будинки сімейного типу. Загалом у Львові функціонує 4 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховуються 35 дітей (та ще 2-є рідних) та 11 прийомних сімей, в яких виховується 16 дітей. Загалом на початок 2018 року із 526 дітей сімейними формами виховання охоплено 484 дітей (92,0%). За рік здійснено 543 перевірок умов утримання та виховання дітей.

Півсотні дітей з алкогольним отруєнням потрапили торік до львівських лікарень

Матеріально-технічне забезпечення

Для матеріально-технічного забезпечення чотирьох ДБСТ, у 2017 році з міського бюджету використано 231 465 грн. Зокрема, проведено поточний ремонт в двох ДБСТ та придбані товари довготривалого вжитку для чотирьох ДБСТ (принтер, кухонний комбайн, кондиціонер, сушильну машину, морозильні камери, холодильник, велосипед, мультиварку, хлібопіч, меблі в дитячу кімнату, постіль, посуд та господарське приладдя).

Придбання та ремонт житла

У 2017 році для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, придбано 1 квартиру за кошти міста та області, ще 2 умовах співфінансування на загальну суму 1985794,5 грн, з них: область – 171630 грн, місто – 1396564,5 грн, опікун – 417600 грн. Також відремонтовано 3 квартири дітей та 5 квартир осіб з числа ДС, ДПБП на загальну суму 438968 грн.

Заходи

Впродовж року було проведено низку заходів та свят для дітей, а також заходи із пошуку патронатних сімей. Відділ запрошує до співпраці людей, які готові стати патронатними батьками для дітей –   на сайті ЛМР створено окрему кнопку – «Патронатна сім’я», де є можливість усім охочим ознайомитись з інформацією про патронат та заповнити заявку кандидата.

Плани

«Щодо подальших планів, то ми бачимо профілактичну роботу в районах більш конкретизовано, щоб була відповідальна людина, яка буде вести роботу в кожному секторі. При необхідності, буде створено оперативну групу для дій в екстрених ситуаціях. І мета цих зміни роботи має звестися до того, щоб в кризову сім’ю, де тільки  починаються проблеми, прийшли відповідні служби і разом з батьками шукали вирішення цієї проблеми, щоб зберегти цю сім’ю.

Створення єдиної черги усиновителів дасть рівні можливості мешканців усіх районів міста Львова на право усиновлення.

Наразі ідуть внутрішні роботи, і в березні плануємо відкрити новий, уже п’ятий дитячий будинок сімейного типу, і бачимо необхідність у створенні й наступного, шостого дитячого будинку сімейного типу.  Будемо й надалі шукати батьків-вихователів та кандидатів в прийомні батьки, всіляко сприятимемо роботі дитячої дорадчої ради при Львівській міській раді.

Також будемо напрацьовувати план заходів щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, і ми будемо максимально долучати можливості не лише міської ради, а й громадських і релігійних організацій», - розповів  начальник відділу «Служба у справах дітей» ЛМР Ростислав Тимків.

Прес-служба ЛМР

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ