Як повідомили Гал-інфо у прес-службі ЛМПР, перше вивантаження компосту, який утворився із харчових та садових відходів і мулу, відбулося 27 лютого, у межах пілотного проєкту ЛКП ʺЗелене містоʺ.
Так, органіка перебувала в спеціальному контейнері впродовж 2 місяців. Компост, що утворився, тепер використовуватимуть як добриво для території на вул. Пластовій, 13.
ʺЦе — перший компост, що утворився у межах нашого пілотного проєкту, який був затверджений рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради. Так, ми придбали два контейнери, які можуть перетворювати органічні відходи, фактично, в добриво. У них можна завантажувати харчові й садові відходи та мул. Приблизно впродовж двох місяців там відбувається процес компостування. На виході маємо готовий продукт, який можна буде використовувати при озелененні міста Львова.
Тим часом на вул. Пластовій триває будівництво компостувальної станції. Її запуск повноцінно плануємо цьогоріч у травні. Тоді зможемо приймати у великих кількостях харчові та садові відходи.
Наразі ж ми вчимося, як це правильно робити, адже сама процедура виготовлення компосту досить непроста. Те, що ви могли спостерігати, — це розвантаження першого контейнера. Той компост, що утворився, ще не досконалий, але ми працюємо над поліпшенням його якостіʺ, — зазначив директор ЛКП ʺЗелене містоʺ Святослав Євтушенко.
Також 27 лютого завантажили ще два контейнери з органікою, яку принесли мешканці та надали приватні й комунальні підприємства міста.
ʺМи долучилися до пілотного проєкту з вивезення і компостування харчових відходів, який реалізовує ЛКП ʺЗелене містоʺ.
Наразі маємо укладені договори з мережами закладів, які для нас окремо відбирають харчові відходи. Їх привозимо на вул. Пластову, 13, де відбувається завантаження у контейнери і, власне, компостування. Після завершення цього процесу розвантажуємо контейнери. Поки що ми можемо забезпечувати близько 90−100 кг харчових відходів на день. Це приблизно 2−3 тонни на місяцьʺ, — розповів менеджер комерційного відділу компанії EcoWay Андрій Ільків.
Нагадаємо, із січня цього року у Львові почали приймати на компостування садові та харчові відходи. Вони ʺпереробляютьсяʺ у спеціальних контейнерах, у межах пілотного проєкту. Окрім того, вже зроблено дослідження утвореного продукту. За результатами випробувань, які проводила агрохімічна лабораторія ПП ʺЗахідний Бугʺ, вміст шкідливих речовин, зокрема й важких металів, не перевищує гранично допустимої норми.
А невдовзі в місті повноцінно запрацює механізована станція компостування. Передбачається, що вона зможе забезпечити переробку 30 000 тонн окремо зібраних харчових і садових відходів на рік.
Тим часом ʺЗелене містоʺ, спільно з організаціями, які мають досвід у цій сфері, розробляє технологію компостування, яка використовуватиметься, коли станція запрацює повноцінно. Наразі ж приносити органічні відходи мешканці міста можуть на вулицю Пластова, 13 із понеділка по п’ятницю з 9 до 18 години, обідня перерва — з 13 до 14 години.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, нещодавно ЛКП "Зелене місто" представило результати випробувань компосту.