Всеукраїнський суспільний форум «Х І Екуменічний соціальний тиждень» стартує у Львові вже завтра о 13.20 год. Розпочнеться він, традиційно, спільною молитвою у Храмі Св. Софії-Премудрості Божої в УКУ. Про це йдеться у повідомленні прес-служби ЛМР.
Відтак наступні три дні — 4, 5 та 6 жовтня, на учасників чекатиме безліч цікавих зустрічей, дискусій, обговорень та презентацій, відбудеться виставка-ярмарок громадських організацій, а також — цікаві квести, майстер-класи, вступи молодих виконавців і колективів, святковий концерт. Адже організатори присвячують цей Тиждень молоді — як рушійній силі українського суспільства.
Про важливість теми цьогорічного Екуменічного соціального тижня, розповів о. д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ.
«Чому ми вибрали цю тему „Молодь — Віра — Покликання“? Молодь — це наше завтра, і від молодих людей ми очікуємо віри і покликання. Ми віримо, що ви всі, молоді люди, є покликані. Бо покликаним — не означає бути священиком, монахом чи монахинею. Покликанням є материнство, батьківство, бути добрим сином і дочкою, бути добрим студентом, чесним і добрим ремісником — не скорумпованим. І тому ми діємо в дусі Веселенької церкви, що ми концентруємося, що молодь, нинішні студенти, були завтрашньою елітою, керівниками — чесними, свідомими патріотами своєї держави і віруючими своєї церкви. Ми старалися сформувати програму так, щоб вона була якнайцікавішою», — розповів о. д-р Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ.
Зі слів отця, одним з цікавих заходів Форуму буде презентація книги німецького професора Клауса Шатца «Загальні собори — віхи історії церкви».
«Без вселенських загальних соборів не було би Церкви. І найвищий форум у церкві — це собор. Тому 5 жовтня о 15.00 год. будемо презентувати книгу німецького професора Клауса Шатца „Загальні собори — віхи історії церкви“. Цей професор приїжджає в Україну вперше», — наголосив о. д-р Іван Дацько.
Чому цей суспільний форуму «Екуменічний соціальний тиждень» є знаковим для міста, і чому його традиційно підтримує, розповіла Юліана Лавриш, доцент факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка, редактор веб-ресурсу «Духовна велич Львова».
«Ця подія — це знакова подія для всього міста, оскільки на учасників чекатимуть цікаві зустрічі, цікаві спікери. Львів і міська рада кожного року підтримує такі заходи. Для нас це важливо, оскільки наше місто є поліконфесійне, полірелігійне, і тут важливо підтримувати цей екуменічний діалог між різними конфесіями, і міжрелігійний діалог між різними релігійними деномінаціями. Ми долучаємося до цього проекту власне в такому інформаційному форматі — в рамках загальноміського проекту «Духовна велич Львова», і будемо намагатися висвітлювати найцікавіші панельні дискусії, висвітлювати найцікавіші тези із зустрічей, і найцікавіші заходи — а програма дуже насичена, і цікавого буде дуже багато.
Також я вас усіх радо запрошую в суботу на презентацію своєї книги «Церква в нових медіа України. Проблеми і пріоритети комунікації», яка відбудеться о 15.00 год. в холі Центру Митрополити Андрея Шептицького. Там ми будемо говорити, якими важелями сьогодні володіє церква, якими інструментаріями комунікації, і як вона може себе позиціонувати сьогодні у цьому загальносуспільному діалозі, і зокрема у діалозі з молоддю.
Сьогодні дуже важливо молоді обирати правильні орієнтири, будувати свій світогляд на принципах дійсно духовних і християнських. Тому радо всіх запрошую долучатися, міркувати разом, користати із зустрічей, і творити цей екуменічний діалог разом", — розповіла Юліана Лавриш, доцент факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка, редактор веб-ресурсу «Духовна велич Львова».
Координатор Форуму Оксана Іленьків розповіла, чому «молодіжна» тема передає головне повідомлення буремного сьогодення.
«Якщо навіть велика частина українського суспільства багато в чому зневірилась, перебуває в стані своєрідної апатії, депресії, то молодь залишається рушієм позитивних змін, досі плекає надію на краще майбутнє. І не просто словами, але й справами, креативними ініціативами демонструє, що маленькими кроками можна прямувати до великої перемоги; що людина, сповнена ентузіазму, з добрим серцем і чистим сумлінням здатна зруйнувати будь-яку аморальну систему із маргінальним світоглядом. Але найважливіше — українська молодь щиро вірить в Бога», — каже Оксана Іленьків.
З її слів, Форум традиційно розпочнуть і завершать молитвою. На учасників заходу чекатиме цікава і насичена програма.
«Цей проект ми починаємо з молитви, адже коли будуємо своє життя на вірі, любові, тоді в нас завжди все проходить гарно. А вже у четвер, 4 жовтня, о 15.00 у нас відбудеться відкрита панельна дискусія на тему «Молодь — Віра — Покликання». Ми запросили доволі цікавих спікерів на цю панельну дискусію, оскільки хочемо показати, наскільки важливим для міста є поняття молодь як рушійної сили сучасного суспільства.
Наступний день — п’ятниця, буде присвячений українському християнському академічному товариству. І найбільш цікавий день — це 6 жовтня. Цей день буде дуже насичений — плануємо проводити майданчик здорової молоді, де будуть багато громадських організацій. Пласт буде робити надзвичайно цікавий квест, будуть залучати молодь, будуть проводитися майстер-класи з гончарства, малювання на склі, миловаріння. У той час, поки відбуватимуться майстер-класи, будемо мати виступи молодих виконавців, хорових колективів. Ввечері традиційно, ми закінчимо Форум молитвою Тезе", — розповіла Оксана Іленьків, координатор проекту «Екуменічний соціальний тиждень».
Серед запланованих заходів є відкрита дискусія «Молодь. Віра. Покликання», під час якої обговорять найболючіші питання, які турбують сучасну молодь: яке моє покликання у навчанні, праці, суспільстві, чи я є свідомим християнином, громадянином, фахівцем, як розпізнати своє покликання. Під час Міжнародного семінару Українського християнського академічного товариства — розкриють питання участі молоді у житті Церкви та навпаки — Церкви у житті молоді. Істориків, богословів, а також всіх, хто хоче пізнати церковну історію, запрошують на презентацію книги Клауса Шатца «Вселенські собори — стрижневі події історії Церкви», після якої відбудеться автограф-сесія автора. Третього дня Тижня для відпочинку збираються на Майданчик здорової молоді, у межах якого відбудуться виступи дитячих та юнацьких танцювальних та хорових колективів, майстер-класи з миловаріння, гончарства та ліплення з глини, петриківського розпису, виготовлення листівок, а також інтерактивні ігри, квести, флеш-моб, а на завершення — святковий концерт «Лови хвилю».
Організатори форуму «
Програма Форуму на сайті www.esweek.org.ua.
Обов’язкова реєстрація за посиланням.
Участь у всіх заходах Форуму безкоштовна.
Довідка
Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) — Всеукраїнський суспільний форум, який прагне об’єднати ресурси громади, влади, соціальних організацій, Церков, ЗМІ та освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях та Соціальній доктрині Церкви, стимулюючи екуменічний діалог у соціальній сфері.