Слухай онлайн
Культура

У Львові відбудеться прем’єра «Зимової казки» Вільяма Шекспіра

27 березня на сцені Львівського академічного театру імені Леся Курбаса буде презентовано першу українську версію п’єси «Зимова Казка» (1623) у рамках глобальної кампанії з нагоди 400-ї річниці смерті Шекспіра «Shakespeare Lives». Інформує прес-служба Львівської міської ради.

Вистава «Зимова Казка» є частиною щорічної театральної програми Британської Ради в Україні, спрямованої на розвиток сектору та підтримку копродукцій між Україною та Великобританією. У 2015 році конкурс «Невідомий Шекспір» запропонував одному з українських театрів здійснити постановку раніше не інсценізованої в Україні п’єси драматурга у співпраці з молодим сценографом – фіналістом престижної британської премії зі сценічного дизайну - Linbury Prize.

Перемогу в конкурсі здобув театр Курбаса та режисер Євген Худзик, а розробку простору та костюмів було запропоновано Мінґлу Вонґ.

Теми ревнощів, становища жінки в суспільстві, класових розмежувань і беззаперечного всевладдя монархів, які Шекспір порушив у контексті історії королівської сім’ї з Сицилії, режисер переносить на історію України. В образі королівської доньки Утрати, яку батьківська помилка прирікає на довгі роки життя в пастушій оселі, творці вистави зображають долю нашої країни в історичному зрізі: від Київської Русі до Революції Гідності. Чи здатні ті, в чиїх руках державна влада, повернути країні втрачене становище та ідентичність і яка в цьому роль народу і одинокого героя? З цими питаннями звертаються до себе та публіки курбасівці.

«Ми надзвичайно раді підтримати першу україномовну постановку «Зимової Казки» – проект, що поєднав режисерський та художній талант із України та Британії. До уваги глядачів мультикультурна адаптація відомого твору Шекспіра, який до сьогодні незаслужено був дещо у затінку на українській сцені», – зазначив директор із розвитку мистецької програми Британської Ради в Україні Пабло Росселло.

Реалізація проекту відбувається завдяки співпраці Британської Ради в Україні, Львівського академічного театру імені Леся Курбаса, премії «Linbury Prize», ГО «Мистецька майстерня «Драбина» та є частиною глобальної кампанії з нагоди 400-ї річниці смерті Шекспіра «Shakespeare Lives».

Прем'єра – 27 березня 2016. Початок вистави о 19:00 год.

Адреса театру: вул. Леся Курбаса, 3.

Квитки можна придбати в касі театру та на сайті.

Каса працює у дні вистав з 12:00 до 19:00 год (перерва - з 15:00 до 16:00 год), тел.: + 38 (032) 255 38 45.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ