Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові відбудеться відкриття виставки-презентації Музею «Територія Терору»

Завтра, 28 травня, об 11.00 год. у великій сесійній залі Львівської міської ради відбудеться брифінг з нагоди презентації концепції меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору». У заході візьмуть участь директор Музею Тарас Чолій і заступник директора з промоції та розвитку Володимир Довжинський.

Презентація зроблена у формі виставки, яка розпочинається представленням основних напрямків діяльності Музею «Територія Терору» та візуалізаціями архітектурного проекту будівництва однойменного музейного комплексу на просп. В. Чорновола, 45 у м. Львові. Наступна тематична частина виставки – концепція внутрішньої інтерактивної експозиції музейного комплексу, а саме її першої частини – «Бараку 1939–1941рр.», що буде відтворений за зразком бараків типового концентраційного табору. Експозиція розповідає про геополітичну ситуацію у світі напередодні ІІ Світової війни, німецько-радянську співпрацю, початок ІІ Світової війни і радянську окупацію Галичини, а також про перші кроки більшовицької влади, легітимізацію сталінського режиму та радянізацію краю.

«Спочатку була лише ідея, усвідомлення важливості якої дало нам стимул для створення установи. Музей «Територія Терору» існує вже понад 3 роки. Ми проводимо наукові дослідження, створюємо виставки, реалізовуємо освітні та міжнародні проекти. За цей час нами було започатковано та розвинуто низку проектів, серед яких: «Жива історія» (запис спогадів очевидців), «Урок пам’яті» (організація показів документальних фільмів для учнів і студентів, зустрічі з очевидцями історичних подій), «Місця терору» (пошук і дослідження місць ув’язнення та масового знищення людей). Діяльність Музею висвітлена на веб-сторінці www.territoryterror.org.ua, завдяки чому ми присутні в інформаційному просторі, де розповідаємо про нашу роботу. У цій виставці хочемо показати, яким ми бачимо Музей, а також те, як і за допомогою чого можна реалізувати це бачення», – розповів директор Музею «Територія Терору» Тарас Чолій.

Від часу заснування Музею було пройдено низку процедур щодо отримання земельної ділянки на просп. В. Чорновола, 45, проведено геологічні вишукування та пошуково-археологічні дослідження, розроблено робочий проект будівництва музейного комплексу та проведено державну експертизу проектно-кошторисної документації. Станом на сьогодні установа отримала усі необхідні погодження для початку будівництва музейного комплексу.

Під час брифінгу директор Музею Тарас Чолій розповість детальніше про концепцію виставки та плани щодо подальшого розвитку Музею «Територія Терору».

Довідка

30 квітня 2010 року рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 491 погоджено концепцію створення Меморіального музейного комплексу тоталітарних режимів «Територія Терору».

10 березня 2011 року музейна установа офіційно перейменована на «Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору».

18 жовтня 2011 року Музей отримав Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою на просп. В.Чорновола, 45 для будівництва меморіального музейного комплексу тоталітарних режимів «Територія Терору».

30 жовтня 2012 року отримано позитивний висновок державної експертизи робочогопроекту «Будівництво Меморіальним музеєм тоталітарних режимів «Територія Терору» меморіального музейного комплексу тоталітарних режимів на просп. В. Чорновола, 45 у м. Львові».

Структурно Музей складається з науково-фондового, інформаційно-освітнього відділів та адміністрації. Станом на сьогодні в установі працюють 15 осіб.

Пріоритетами Музею є дослідження історії політичних, соціальних, етнічних та релігійних репресій, спрямованих проти народів, які у ХХ ст. населяли українські землі.

Місія Музею: збирати, зберігати та передавати сучасному і прийдешнім поколінням знання про тоталітарне минуле, розповідати про долі людей – очевидців та учасників історичних подій.

Візія: Музей «Територія Терору» – простір для обміну історичним досвідом між поколіннями, осередок альтернативної освіти, майданчик для міжнаціонального діалогу та роздумів про минуле задля генерування нових ідей щодо майбутнього.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ