Перша міська станція компостування органічних відходів запрацює у Львові вже у серпні. Про це сьогодні, 7 серпня, повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Відтак вже найближчим часом у місті почнуть встановлювати спеціальні контейнери для збору «мокрих» відходів, у які збиратимуть харчові та зелені відходи. 3 них робитимуть корисний компост, який можна буде використовувати як добриво.
Ідею відкриття станції компостування запропонували львівські екоактивісти та підтримало ЛКП «Зелене місто». Для цих цілей місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 мільйонів євро гранту безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 мільйона євро.
Відомо, що станція працюватиме у Львові на вулиці Пластовій, поруч із територією майбутнього сміттєпереробного заводу, будівництво якого розпочнеться цього року.
«Вже закуплено декілька одиниць необхідного обладнання, яке буде працювати на станції компостування. В цілому, це не такий вже і складний комплекс. Побудова такої станції, запуск та експлуатація дозволить місту відповісти на дуже важливі питання: що робити і який правильний підхід до поводження з окремою фракцією відходів, яка називається органічні відходи. В цілому, за останні роки вже сформулювалось чітке бачення, що є проблематика, яка також пов’язана із зеленими відходами, садово-парковими відходами. Тож ця станція компостування органічних відходів дає відповідь як ці відходи будуть перероблятись, який технологічний процес і що ми матимемо в кінцевому результаті, а також, які проблеми місто зможе мінімізувати і показати гарний приклад поводження з органічними відходами», — говорить директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.
Механізована станція компостування зможе забезпечити переробку 30000 органічних відходів на рік. 3 наданої інформації компаніями-перевізниками наразі ТзОВ «АВЕ Львів» додатково встановить 226 контейнерів для збору органічних відходів на 226 контейнерних майданчиках, ТзОВ «ДВ ВЕЙСТ-ГРУП» — 72 контейнери на 72 майданчиках, ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс» — 40 контейнерів на 40 майданчиках. Також відомо, що ТзОВ «Грінера Україна» в Галицькому районі не встановлюватиме додаткових контейнерів для органічних відходів, адже вони були встановлені до цього. Натомість решта перевізників ще визначаються з кількістю та місцем розміщення контейнерів. Bідомо, що всi контейнери матимуть кришки та будуть герметичними.
«Ми чудово усвідомлюємо, що органічні відходи та садово-паркові відходи ніде не подінуться, і правильна їх утилізація та переробка є дуже важливою, оскільки вони займають левову частку нашого смітника. Тому будь-які проекти, спрямовані на популяризацію компостування, — це чудові ініціативи і те, що нам потрібно. Ми також долучаємось до популяризації компостування, і саме тому, зараз впроваджуємо пілотний соціокультурний проект „Компостування на прибудинковій території“. Цим проектом ми хочемо показати людям, що компостування це легко та надає багато переваг», — додала представниця ГО «Нуль відходів Львів» Валерія Кіт.
Нові контейнери не вплинуть на тариф на вивезення сміття для мешканців Львова, адже об'єм відходів залишиться незмінним.
Нагадаємо, Львів комплексно вирішує питання поводження з твердими побутовими відходами. За два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття.