Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Маріуполі, Краматорську та Луцьку презентували молитовник для незрячих

У Маріуполі, Краматорську та Луцьку презентували молитовник для незрячих, - інформаційне управління УПЦ Київського Патріархату.

З благословення Святійшого Патріарха Філарета Синодальний відділ соціального служіння та благодійності УПЦ Київського Патріархату «Eleos-Ukraine», відділ організації благодійності та соціального служіння Волинської єпархії УПЦ КП, Волинський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» зібрали кошти та видали 400 молитовників шрифтом Брайля.

Голова Синодального відділу соціального служіння і благодійності "Eleos-Ukraine" архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій відвідав спільноту незрячих у місті Маріуполі. Владика подарував людям з вадами зору перший в Україні молитовник для незрячих українською мовою шриифтом Брайля та гуманітарну допомогу. За словами керуючого Донецько-Маріупольською єпархією надання соціальної допомоги малозабезпеченим, багатодітним сім’ям, людям з інвалідністю Українська Православна Церква Київського Патріархату займається упродовж багатьох років.

"Приблизно пів року тому до нас звернувся незрячий чоловік з Волині, який попросив допомоги у виданні молитовника доступною для простих людей мовою. Активісти зібрали грошей на 400 примірників. 20 січня нове видання українською мовою було презентоване у Київській православній богословській академії УПЦ Київського Патріархату" – розповідає Владика Сергій. За його словами, в Маріуполь привезли п’ятдесят молитовників з яких 15 буде передано спільноті незрячих, а інші по мірі потреби будуть передавати людям з вадами зору.

В подальшому УПЦ Київського Патріархату планує видати ще кілька книг шрифтом Брайля. Серед них Євангеліє і також казки. В найближчий час, за словами Владики Сергія, Синодальний відділ соціального служіння планує активувати роботу з незрячими, для чого на озброєння мають на меті взяти передовий досвід деяких областей України, де успішно втілюється програма з працевлаштування незрячих, а також допомога молоді з вадами зору для вступу у ВНЗ.

"Ми раді, нехай частіше приходять до нас. Звісно, що ми чекаємо, що УПЦ Київського Патріархату подарує нам і звичайні книги, і казки для дітей, надруковані шрифтом Брайля" – говорить голова спільноти незрячих в Маріуполі Віра Тритейкіна.

Самі ж незрячі достойно оцінили цей труд і прочитали молитву за мир в Україні.

Архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій разом із керівником волонтерської спілки Liberi Liberati Максимом Потапчуком зробили добру справу – віднині на базі Дитячої бібліотеки «Книжчин Дім», що на вулиці Парковій, запрацював перший читацький простір для незрячих дітей та молоді. Незрячі діти нарешті мають свою бібліотеку у Краматорську!

15 молитовників українською мовою для незрячих були подаровані діточкам від Синодального відділу соціального служіння і благодійності "Eleos-Ukraine" Української Православної Церкви Київського Патріархату. Згодом шрифтом Брайля буде надруковано та передано до бібліотеки українські казки, історія українського козацтва та інші цікаві книжки.

Наша мета – долучити краматорських школярів до добрих справ та зв'язати їх дружбою з незрячими дітьми та молоддю. Школярики-бібліотекарі залюбки будуть приводити незрячих діток до бібліотеки або приносити книжки дітям додому.

Також висловлюємо щиру подяку працівнику бібліотеки Ганні Бахман за її добре та гостинне серце, яке люб’язно приймає наш проект у стінах бібліотеки.

Перший за історію незалежності України україномовний молитовник, надрукований для незрячих людей і людей з вадами зору, вже надійшов в українські бібліотеки.

Раніше Інформаційне агентство Волинські Новини писало, що на Волині зібрали достатньо коштів на друк молитовника, а наразі надруковані перших 400 примірників. Перша презентація відбулася у Києві.

За короткий термін вдалося зібрати необхідну суму, а це – близько 70 тисяч гривень. Половину цієї суми зібрали якраз волиняни. Спершу планували видати 300 примірників. Та вдалося зробити навіть більше задуманого.

Вперше ініціативу благословили на Волині, згодом її підтримали в Києві і акція зі збору коштів на видання стала всеукраїнською. Ідею зреалізовували з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Представник Волинської єпархії УПЦ Київського Патріархату Валерія Лесюк розповіла, що на початку проекту було чимало скептиків, які не вірили в успіх, і вона подякувала благодійникам.

«Коли ми розпочинали цей проект, багато хто не вірив в успіх, адже зараз Україна переживає тяжкі часи і більшість допомоги йде на військо і родинам військових. Тому хочу подякувати всім жертводавцям, ви додали віри в людей. Хотілося б підтримати незрячих людей, які є такими ж як і ми, але не бачать кольорів світу цього. Тепер вони мають нагоду не тільки почути, а й прочитати молитву і вивчити її», - каже вона.

Географія пожертв широка – від Києва до Львова. Долучалися до пожертв бізнесмени, народні депутати. Але особливо дякують організатори акції тим українцям, які долучилися, хто 10-ма гривнями, хто 20-ма.

«Я пам’ятаю, як ми це розпочинали. Були сумніви, коли зупинилися надходження коштів. Особливо хочу подякувати людям, які долучалися невеликими пожертвами», - розповідає очільник Волинського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» Віталій Ткачук.

Він додав, що планують видати цей молитовник і у mp3 форматі, аби молитви українською мовою змогли почути і вивчити й ті люди, які не володіють шрифтом Брайля.

Одним із благодійників став Президент Європейського альянсу пауерліфтингу Вадим Коцага. Він перерахував 16 тисяч гривень, яких не вистачало до завершення збору коштів.

«Я думаю, це не останній проект. І думаю, що надалі відгуків в серцях простих українців буде більше. Ми розуміємо, що в нас військовий час, але ми повернемось до буденного життя, яке було раніше. Не треба забувати, що поруч є люди з обмеженими можливостями», - наголосив він.

До слова, нині планується друге довидання молитовника, щоб примірників молитовника було більше. Нині 100 примірників приїхало на Волинь, а решта будуть розповсюджені по бібліотеках України і будуть доступні для незрячих. Цей молитовник уже є в бібліотеках Львівщини та на підконтрольній Україні території Донецької області.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ