Сьогодні, 11 травня, відбувся огляд впорядкованого полігону твердих побутових відходів, що розташований у місті Миколаїв Львівської області. Про це повідомили у прес-службі Львівської ОДА.
«На сьогодні – це є один з найкращих полігонів у Львівській області. І це є свідченням того, що влада, яка працює спільно над вирішенням проблеми щодо вивезення відходів з міста Львова, того, що ми не залишаємо людей наодинці з їхніми проблемами», - повідомив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук.
Окрім того, він додав, що цього року у межах Стратегії поводження з твердими побутовими відходами, що затвердили у Львівській області планується рекультивувати 3 полігони, які є у Львівській області.
«У цьому році нам вдалося досягти економії коштів за вивезення твердих побутових відходів з міста Львова», - розповів Назарій Романчук.
Відтак, зекономлені минулоріч у період з липня по грудень 2017 року 48 млн гривень скерували на соціально-економічний розвиток територій.
За словами директора департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації, за п’ять місяців 2018 року очікувана економія складе 52 млн гривень, які скерують на розвиток тих територій, що приймають відходи з міста Львова.
Такої економії вдалось досягнути завдяки запровадженню жорсткого механізму контролю за автомобілями. На сьогоднішній день, усі вантажівки обладнані GPS-трекерами, відповідно в онлайн-режимі можна відслідкувати тонаж автомобіля, місце його зважування, час виїзду та доставки.
Нагадаємо, що 3 липня 2017 року Львівська обласна державна адміністрація запровадила зважування всіх спецавтомобілів з ТПВ для ведення чітких розрахунків щодо кількості відходів, що утворюються у м. Львові, та які захороняють на полігонах.
«Я хочу ще раз наголосити на тому, що питання вивезення ТПВ з міста Львова є питанням не політичним, а виключно господарським», - зауважив Назарій Романчук.
Зазначимо, що Львівська обласна державна адміністрація спільно з Держекоінспекцією у Львівській області веде чіткий контроль за станом функціонування кожного полігону, що приймає ТПВ з міста Львова. Відтак, вживаються усі необхідні заходи для того, щоб уникнути негативного впливу полігонів на прилеглі території.
«У 2017 році ми підписали угоду з Миколаївською міською радою про впорядкування цього сміттєзвалища. Відтак, ми згорнули відходи, виставили під кутом 18 градусів, перешарували суглинкою та пересипали. Це був перший етап впорядкування, який зараз триває. На другому етапі – ми збудуємо нові карти, які будуть абсолютно захищені, так званою, плівкою, з відводом інфільтратів та газовідводом. Тобто, з усіма атрибутами сучасного полігону», - зазначив інвестор Богдан Михалусь.
Він додав, що окрім того, також влаштували спеціальні колодязі для періодичного отримання з них зразків води для аналізу вмісту у підземних водах шкідливих речовин.