Слухай онлайн
Cуспільство

У застосунку «Дія» стартував бета-тест цифрового ІПН

У мобільному застосунку «Дія» стартував бета-тест електронного індивідуального податкового номера. Електронний ІПН вже доступний для бета-тестувальників застосунку та стане частиною майбутнього великого оновлення у наступному місяці.

В оновленій бета-версії додатка до останньої версії документ з’явиться автоматично. Але застосунок має виконати його перевірку. Після першого відкриття електронного ІПН застосунок «Дія» надсилає запит в реєстр ДПС.

Після перевірки відповідності ПІБ, дати народження та номера РНОКПП на сторінці документу з‘являється власне інформація документу та позначка «верифіковано». Перевірка займатиме до 20 хвилин. Після першої успішної перевірки наступні запити «Дія» здійснюватиме автоматично кожні 10 днів.

Яку юридичну силу має електронний податковий номер?

Цифрові документи мають таку ж юридичну силу як і пластикові. Верифікацію цифрових документів можна здійснити за допомогою QR-коду.

Зміни щодо електронного ІПН вже врегульовані Податковим Кодексом (зміни внесені ЗУ 786-IX від 14.07.2020). Також в «Дії» очікують зміни до Постанови КМУ від 15 квітня 2020 р. № 278.

Цифровий ІПН не з’являється. Що робити?

Цифровий ІПН нині поки доступний лише для бета-тестувальників застосунку «Дія». Версія застосунку має бути 2.0.3.

Якщо цифровий податковий номер не з’являється в цій версії застосунку, вірогідно, є помилка в банківських даних або в реєстрі Державної податкової служби. Тоді варто перевірити можливе неправильне внесення ПІБ чи дати народження в реєстрі банку, з якого проходила авторизація в «Дії», або в реєстрі ДПС.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ