У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку 22 квітня минула церемонія підписання історичної угоди щодо клімату, або так званої Паризької угоди, яка була ухвалена в Парижі у грудні 2015 року, - УНІАН.
Як повідомляє Reuters, на початку церемонії з доповіддю на підтримку кліматичної угоди виступив президент Франції Франсуа Олланд як лідер держави, де було ухвалено цей документ.
Крім того, слово було надано генсеку ООН Пан Гі Муну, лідерам держав-підписантів угоди, представникам громадських організацій, а також відомому голлівудському актору Леонардо Ді Капріо, який відомий своєю активною позицією в сфері захисту навколишнього середовища.
Історичний момент – #Україна підписала Паризьку угоду про боротьбу зі зміною клімату #ParisAgreement @YelchenkoUN pic.twitter.com/kdnRbjjinR
— UKR Mission to UN (@UKRinUN) 22 квітня 2016 р.
Зазначається, що документ підписали представники 171 країни.
Першим свій підпис під документом поставив президент Франції Франсуа Олланд.
Від України угоду підписав постійний представник ООН Володимир Єльченко.
Угода набуде чинності, коли її ратифікують 55 країн, на які загалом припадає не менше 55% викидів парникових газів.
Як пояснюють в ООН, в цій угоді всі країни зобов'язуються вжити заходів до того, щоб підвищення загальносвітової температури склало значно менше 2 градусів за Цельсієм, а з урахуванням серйозності наявних ризиків — прагнути обмежити зростання температури рівнем 1,5 градуса. Підписання Паризької угоди має колосальне значення для досягнення цілей у сфері сталого розвитку; є "дорожньою картою" заходів, які дозволять скоротити викиди і зміцнити стійкість до зміни клімату.
Паризька угода замінить Кіотський протокол, який діяв донині, і буде чинною до 2020 року для всіх сторін Конвенції.
Варто зазначити, що підписання угоди щодо клімату відбулося у Міжнародний день Матері-Землі.