Слухай онлайн
Політика  |  Економіка

Україна проведе консультації з ЄС та СОТ щодо відповіді на обмеження транзиту через РФ

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, коментуючи повну заборону РФ транзиту своєю територією українських товарів до третіх країн, зазначила, що Україна проведе консультації з ЄС та СОТ щодо заходів у відповідь, передає Гал-інфо із посиланням на прес-службу Мінекономрозвитку.

Російська Федерація почала обкладати митами імпорт українських товарів до РФ, а також ввела заборону щодо ввезення продовольчих товарів, які потрапили під ембарго. Також РФ повністю заборонила транзит своєю територією українських товарів до третіх країн, повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська. 

Не зважаючи на те, що Указ президента РФ передбачає лише обмеження транзиту українських товарів, за інформацією Оперативного штабу реагування близько 150 вагонів було повернено назад на територію України, а також значна кількість вантажних автомобілів. 

Торговий представник України окреслила позицію Уряду, яка стосується транзиту українських товарів: “Ми вважаємо, що забезпечення свободи транзиту є обов'язком кожної країни. Від транзиту залежать торговельні партнери - інші країни, зокрема, Туркменістан, Киргизстан, Казахстан, Азербайджан, Монголія та інші”. 

Вона також додала, що ембарго запроваджувалося в об’ємі дзеркальному до вартості експорту українських товарів, які обмежила РФ: “Щодо товарів, які ми обмежуємо, то це, зокрема, продукти харчування: молочна продукція, чай, кава, пиво, горілчані вироби, а також певна промислова продукція та засоби гігієни, такі як шампуні, гелі для душу, мила, а також залізничне обладнання: локомотиви,  потяги, вагони й стрілкові перегони. Тобто те, що РФ вже давно обмежила як імпорт з України”.   

“Ці обмеження ми оцінюємо, як агресію РФ у торговельній сфері та вважаємо, що це є порушенням принципів міжнародного права, а також Угод СОТ. У відповідь ми застосували як контрзаходи імпортні мита на товари з РФ та ембарго по відношенню до деяких товарів, яке набере чинності 10 числа”, - зазначила  Наталія Микольська.

Що стосується заходів у відповідь щодо заборони транзиту, після закінчення періоду канікул у наших європейських партнерів, ми також проведемо необхідні консультації. Адже у випадку введення нами будь-яких обмежень щодо транзиту з РФ, можуть постраждати, насамперед, наші європейські торговельні партнери. Оскільки, перед тим, як вдаватися до будь-яких дій, нам необхідно провести спільну оцінку будь-яких можливих заходів і проконсультуватися з нашими партнерами по ЗВТ з ЄС. 

“Ми не залишимо дії РФ щодо всіх обмежень без реакції. Ми реагуватимемо в СОТ. Також зараз ведеться постійна робота з бізнесом щодо запуску альтернативного шляху транзиту в треті країни не через територію РФ”, - розповіла Наталія Микольська.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ