Сьогодні, 26 червня, у Державному природознавчому музеї НАН України, що у Львові, відкривається виставка "Льодовикова епоха: Повернення мамута до Львова". Вона стане першою в новій постійній експозиції "Симфонія життя", передає Гал-інфо.
Вперше за кілька останніх десятиліть львів’яни та гості міста зможуть побачити унікальні експонати – доісторичні мамут найвеличнійший і носоріг волохатий. Понад 20 років вони були недоступні для публіки та потребували реставрації.
Експозиція розповідає про те, чому виникають зледеніння Землі, про Четвертинний період, Льодовикову еру, а також про те, якою була погода, про тварини та рослин того часу.
Музей запрошує дорослих та дітей відвідати експозицію "Льодовикова епоха: Повернення мамута до Львова".
Вартість дитячого квитка – 20 грн. Дорослого – 40 грн.
Музей працює з 11.00 до 18.30 год. Усі дні окрім понеділка та вівторка.
Як повідомляло Гал-інфо, у 2012 році проектну заявку "Природознавчий музей: від теорії еволюції життя до практики Живого музею" одноголосно підтримали всі члени Експертної Ради (ЕР) проекту "Динамічний музей" фонду "Розвиток України". Музей мав отримати грант від Фонду Ріната Ахметова у сумі 10 млн грн.
Спочатку проект "Динамічний музей" передбачав виділення 3 грантів: основного у розмірі до 10 млн грн і двох додаткових у розмірі 250 тис. грн. Під час наради ЕР ухвалила рішення об'єднати два гранти в один, у розмірі 500 тис. грн., і надати його для реалізації проекту, запропонованого Музеєм Івана Гончара.
Нагадаємо, що 18 грудня 2012 року урочисто відкрилася перша за 20 років експозиція у Державному природознавчому музеї Національної академії наук України, що на вул. Театральній, 18. Виставка "Мандрівка у минуле" розповідала відвідувачам історію унікальних знахідок на теренах Галичини – мамонта і волохатого носорога.
Довідка.
Природничий музей у Львові був відкритий для відвідувачів з 1870 року. Фонди Музею – понад 400 тис. експонатів основного фонду та 200 тис. експонатів науково-допоміжного фонду. Музей працює над розробленням наукових основ природничої музеології, створення, збагачення та збереження фондових колекцій; вивченням біологічної різноманітності та екології окремих груп сучасної і викопної флори та фауни західного регіону України; проведенням науково-освітньої, популяризаторської та культурно-просвітницької роботи.
У 1995 році Державний природознавчий музей НАН України у Львові був закритий для відвідувачів, внаслідок аварійного стану приміщення, і НАН України розпочала генеральну реконструкцію будівлі. Музей продовжує функціонувати як наукова установа, у якій працює 24 кандидати і 4 доктори наук.
Палац Дідушицьких (вулиця Театральна, 18) – споруда в стилі класицизму XVIII-XIX століть.