Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Жертвами Росії у Сирії стали щонайменше 2704 мирні мешканці, з яких 746 – діти, – правозахисники

Російська військова авантюра в Сирії, яка триває з вересня 2015 року, виявилася кривавішою, ніж жорстокі дії терористів "Ісламської держави" за останні три роки. Про це свідчать дані Syrian Network for Human Rights, наведені в останньому звіті правозахисної організації. Про це пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.

Згідно з документом, жертвами Росії стали щонайменше 2704 мирних мешканця Сирії, з яких 746 – діти. Терористи "Ісламської держави", відколи втрутилися в сирійську громадянську війну у квітні 2013 року, відібрали життя у 2686 мирних людей включно з 368 дітьми.

Автор підкреслює, що ці цифри набувають особливого значення, якщо пригадати, що вторгнення в Сирію Москва виправдала наміром "побороти ІДІЛ". Хоча, звісно ж, не це було справжньою метою Кремля. Насправді він хотів утримати при владі брутальний режим диктатора Башара Асада і підвищити свою впливовість на світовій арені.

"Найбільш важливою метою вторгнення Володимира Путіна в Сирію була спроба переграти Захід, покласти край міжнародній ізоляції Росії і отримати щось для торгів на переговорах щодо України. Це була велика спроба геополітичного шантажу і вимагання. І певною мірою, це спрацювало. Москва добилася певних своїх цілей. Для цього вона скоїла те, що Syrian Network for Human Rights назвав військовими злочинами", - йдеться в статті.

Тим часом, кількість убитих російських військових у Сирії вже йде на десятки. Зокрема, кількість російських втрат, за останніми даними, досягла 20. Нагадаємо, 1 серпня Росія зазнала найбільших одноразових втрат за час сирійської кампанії. Представники сирійської опозиції збили російський вертоліт Мі-8, на борту якого знаходились п'ять осіб. Всі вони загинули.

9 липня на схід від Пальміри був збитий сирійський вертоліт Мі-35М, в якому перебували російські льотчики Ряфагат Хабібулін та Євген Долгін. Вони обидва загинули. Причому Хабібуллін був полковником – командиром полку армійської авіації.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ