Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Студенти університету ім. І. Франка мають воду по годинах і не працюють ліфти. Садовий пообіцяв допомогти

Сьогодні, 30 листопада, у Львівській міській раді відбулось представлення нового студентського мера. Міський голова Львова Андрій Садовий вручив посвідчення радника міського голови Олені Голіян, яка обрана новим студентським мером. Як розповів Андрій Садовий, місто готове спільно зі Студентською Радою Львова вирішувати питання, які є важливими для студентів. Зокрема, забезпечення цілодобового водопостачання, відновлення роботи ліфтів у гуртожитках, якісне забезпечення транспорту тощо.

«Львів називають молодим. Чому? Бо у нас дуже багато студентів. Власне, студенти – це активний рушій. Є дуже добра практика, що кожного року студенти вишів обирають студентського мера, який також отримує посвідчення радника міського голови Львова, щоб максимально об’єднувати спільні наші зусилля. Мені приємно, що ця процедура є сталою, щороку обирається новий студентський мер. Я також хочу подякувати меру, який пропрацював свою каденцію. Також хочу привітати Олену як нового студентського мера.

Я би дуже хотів, щоб була якість освіти. Моя мета - щоб наші вищі навчальні заклади входили в 100 найкращих у світі. Будемо мати мудрих львів’ян, мудрих українців – вирішимо всі проблеми, які у нас є.

Цей час вашої праці, як студентського мера, як студентських віце-мерів, пролетить як один день. Я би хотів, щоб, коли ви будете обирати нового мера, ви з високо піднятою головою сказали, що ці чи інші проблеми ви вирішили.

Для мене прикрістю була інформація, яку я отримав місяць тому, що студенти нашого університету імені Івана Франка, які проживають на вул Пасічній, не мають можливості цілодобово користуватись водою. Поломана підкачка води, не працюють ліфти. Як місто ми взялись допомогти. Я знаю, що є проблеми і в інших наших вишів. Але це ті проблеми, які можна вирішити. Переконуючи ректорат, щоб вони передбачали кошти не лише на оплату праці викладачів, але щоб вони дбали про умови проживання студентів. Якщо у Львові мешканці мають воду цілодобово, то не можна економити на студентах. Я би просив, щоб ви промоніторили по всіх вишах, яка є ситуація.

Друга важлива проблема – це транспорт. Нам треба зробити все можливе, щоб студенти мали можливість якісно і своєчасно добиратись до навчальних закладів. Якщо для цього треба певні зміни, місто готове на це піти.

Студентські ініціативи. Ми можемо домовитись про системність зустрічей. Думаю, що наступну зустріч було би корисно зробити у лютому. Попрацюємо лютий-березень-квітень. У вересні-жовтні проаналізуємо, що ми зробили з тим складом Ради, яка є сьогодні представлена.

Ще одне прохання. У мене довший час є вакансія помічника міського голови. Якщо ви мені порекомендуєте таку людину, я буду дуже втішений.

По нашій хорошій традиції я вручаю Олені посвідчення радника міського голови, щоб вона могла у будь-який час, коли буде така потреба, приходити, брати участь в апаратних нарадах, щоб краще зрозуміти саму структуру та специфіку міста, і потім думати, як це максимально використати, щоб спростити життя студентів, щоб вони були більш інноваційними. Як місто, ми маємо кошти на підтримку різних громадських ініціатив. Це також важливо для студентів, коли є дофінансування міста на той чи інший проект», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Як уточнив мер, традиція обирати студентського мера діє з першої каденції міського голови Львова Андрія Садового.

«Це є гарна традиція: у Львові щороку студенти обирають студентського мера, який автоматично отримує посвідчення радника міського голови, що дає можливість безпосередньо співпрацювати з міським головою для вирішення тих чи інших проблем студентів, а їх є дуже багато. У нас багато навчальних закладів. Студентський мер, Студентська Рада повинні бути максимально активними, щоб протягом своєї каденції показати якісний результат. Олена виграла у чесній боротьбі. Я по добрій традиції вручив їй посвідчення радника міського голови.

Міський голова керує містом, а радник дає поради. Якщо Олена буде мати цікаві поради, я, звичайно, буду брати їх до уваги.

З того часу, як я працюю міським головою, кожного року обирається студентський мер. Це є добра традиція і завжди є чітка послідовність», - розповів Андрій Садовий.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ