У п’ятницю, 12 лютого, у Львівській міській раді (каб. 230) відбудеться презентація «Молитовника», надрукованого рельєфно-крапковим шрифтом для незрячих. Початок о 12.00, повідомила прес-служба Львівської міської ради.
До участі запрошені представники громадських організацій, спеціальних шкіл-інтернатів, центрів реабілітації, геріатричного центру, спеціалізованих бібліотек, які опікуються людьми з вадами зору. Участь у презентації візьме владика Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП, а також представники духовенства різних конфесій, які здійснюють пастирську опіку незрячих.
«Молитовник» виданий з благословення Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Надруковано 400 примірників, з них 60 надійшло до Львова.
«Варто наголосити, що з ініціативи групи читачів з глибокими ураженнями органів зору наприкінці 2015 року література рельєфно-крапковим шрифтом почала надходити не лише в спеціалізовані бібліотеки для незрячих, але й в звиклі публічні бібліотеки, ламаючи стереотипи і відкриваючи звичайні бібліотеки для незвичайних читачів», - розповіла керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами НУ «Львівська політехніка», виконавчий директор ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксана Потимко.
Так, примірники українського «Молитовника» рельєфно-крапковим шрифтом будуть передані не тільки організаціям, які опікуються незрячими, а й кільком публічним бібліотекам Львова – Першій львівській медіатеці (вул. Мулярська, 2а) і сенсотеці (вул. У. Самчука, 22, Стрийський парк).
«Впродовж багатьох років місто активно підтримує соціальні ініціативи, спрямовані на допомогу потребуючим. Ці люди допомагають нам пам'ятати про милосердя і відповідальність, які маємо плекати у нашому суспільстві. Соціальне служіння у Львові будується на співпраці влади міста та духовенства різних конфесій. Адже, об'єднавши зусилля, зможемо краще і швидше допомогти. Тому презентація у Львівській міській раді «Молитовника» для незрячих, виданого українською мовою шрифтом Брайля, стане доброю нагодою для адаптації людей з вадами зору у церковному середовищі», - зазначає начальник управління внутрішньої політики ЛМР Євген Бойко.