Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького разом із Музичною майстернею "Гурба" вигадали проєкт #гаївки_вдома. Суть його полягає у тому, аби упродовж тижня знайомити глядачів із гаївками, які дівчата записали на теренах Галичини. Про це йдеться у дописі музею на facebook.
Відтак на Великдень ви будете озброєні серйозним репертуаром: вивчите 7 гаївок за 7 днів!
На відео Христина Попович та Aнна Черноус розповідають про обрядові пісні весняного циклу: веснянки, гаївки і ранцівки.
Цікаво знати:
Гаївки походять з дохристиянських часів, мають надзвичано широку тематику: це й молодечі жарти, і господарка, і шлюбні взаємини, а більш пізні гаївки пов’язані з темами стрілецтва, повстанської боротьби, визначними історичними подіями
Гаївки також називають гагілки, ягілки, магівки, галагілки, лаголойки, галі.
Термін гаївка пояснюють по різному:
- за однією з версій, слово «гаївка» походить від слова «гай» (можна припустити, що в дохристиянські часи гаївки водили в священних місцях – «гаях»
- за іншою версією, назва походить від слова «глаголити» – галагілки, ще за іншою назва «галі» пов’язана з іменем дівчини Галі, про яку йдеться в популярній гаївці «Ой чого ж ти не танцюєш, Галю, Галю».
Отож 7 днів / 7 гаївок!
А якщо запишете власне відео й на Великдень опублікуєте його у своєму життєписі зі згадкою про Музей або Майстерню та із гештегом #гаївка_вдома, то маєте великий шанс отримати гарний і корисний приз від Музею – вишивану еко-торбину!
Переможець буде визначений найбільшою кількістю вподобайок.