Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

КВУ закликав ʺСлугу Народуʺ припинити використовувати ВНЗ у політичних цілях

Комітет виборців України закликає політичну партію ʺСлуга Народуʺ поважати незалежність вищих навчальних закладів і не втручатися в їх діяльність. Про це 21 вересня повідомили у прес-службі КВУ.
Фото Олена Ляхович

За оцінкою КВУ проведення 20 вересня висування кандидатів від політичної партії ʺСлуга Народуʺ на території внутрішнього двору головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка є використанням бренду ВНЗ в політичних цілях, що не відповідає принципам, закладеним у Законі ʺПро освітуʺ.

Так, відповідно до ст. 6 Закону ʺПро освітуʺ одним із принципів освітньої діяльності є невтручання політичних партій в освітній процес. Згідно із ч. 3 ст. 31 політичні партії (об’єднання), їх члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права провадити свою діяльність в закладах освіти, зокрема створювати власні осередки чи в будь-який інший спосіб втручатися в їхню освітню діяльність.

У закладах освіти забороняється зберігання, розміщення, розповсюдження реклами, плакатів, подарунків, стендів, листівок, аудіо- чи відеоматеріалів, інших матеріальних чи нематеріальних об’єктів (крім підручників), які містять: найменування чи символіку політичних партій (об’єднань), громадських чи благодійних організацій, назва чи символіка яких співзвучні з назвами та символікою політичних партій (об’єднань); зображення, прізвища, імена та по батькові осіб, які є членами (учасниками) чи засновниками політичних партій (об’єднань), громадських чи благодійних організацій, назва чи символіка яких співзвучні з назвами та символікою політичних партій (об’єднань); зображення, прізвища, імена та по батькові виборних осіб та осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Зазначена заборона не розповсюджується на офіційне листування, реалізацію освітньої програми закладу освіти та у випадках, передбачених виборчим законодавством.

Крім того, проведення партією влади заходів агітаційного характеру у державних ВНЗ може бути проявом використання адміністративного ресурсу. Оскільки державні ВНЗ є залежними від об’ємів бюджетного фінансування та рішень органів влади, їх керівництво фактично може бути змушене йти на співпрацю із провладними політичними партіями, незважаючи на положення чинного законодавства.

КВУ закликає політичну партію ʺСлуга Народуʺ поважати принципи, закладені в Законі ʺПро освітуʺ та не втручатися в діяльність ВНЗ і не використовувати репутацію університету в політичних цілях

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ