Слухай онлайн
Культура

Львівська національна опера розпочала свій 122 театральний сезон

Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
1/5
Львівська національна опера розпочинає театральний сезон 2021/2022 рр. Традиційно його розпочали урочистим концертом на площі перед театром, де артисти опери пройшли червоною доріжкою, а для слухачів відбувся концерт із найвідомішими хітами оперного мистецтва. Про це повідомили 12 серпня у пресслужбі ЛМР.

Новий сезон в театрі розпочинається з такої програми:

20 серпня. Сучасну українську оперу вперше транслюватимуть на увесь світ на сайті Opera Vision

До 30-ої річниці Незалежності України постановку фолькопери-балету «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича у постановці Львівської національної опери, транслюватиме сайт Opera Vision. На цьому сайті транслюються онлайн найновіші постановки провідних оперних театрів 17-ти європейських країн. І українська опера буде представлена на сайті вперше!

Трансляція відбуватиметься у вільному доступі, починаючи з 20 серпня о 19:00, з українськими та англійськими субтитрами.

Безкоштовна трансляція на сайті Opera Vision.

23 серпня. Концерт-дійство «Народження Незалежності» на площі перед Львівською національною оперою

«Народження Незалежності» – це концерт-дійство, що відбудеться напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня о 20:30 на площі перед Львівською оперою і пропонуватиме глядачам унікальний формат поєднання класичної музики, світлового та вогняного шоу, вуличного театру.

Історія Незалежності України буде концептуально осмислена через дві композиції – феєрію «Коли цвіте папороть» Є. Станковича – твір, що був заборонений Радянською владою та початковий номер кантати «Карміна Бурана» К. Орфа – як символу європейського контексту становлення української нації. Між їх виконанням відбудеться вулична вистава «Сни за Кобзарем» за поезією Тараса Шевченка у виконанні Львівського академічного духовного театру «Воскресіння».

Виконавцями музичної частини дійства стануть понад 200 осіб. Концерт транслюватимуть також онлайн. Вхід вільний (за наявності вхідних запрошень, які можна отримати у касі театру).

26 серпня. Концерт з нагоди відкриття фестивалю LvivMozArt

Рівно о 19:00 год на сцені Львівської національної опери відбудеться відкриття Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt. Під орудою всесвітньо відомої диригентки Оксани Линів виступлять хор та оркестр Львівської опери, солісти театру – тенор Михайло Малафій і бас Володимир Шинкаренко, а також запрошені виконавці – сопрано Саксонської державної опери Юлія-Марія Дан, зірковий контртенор Костянтин Деррі. У програмі – твори батька та сина Вольфганга Амадея й Франца Ксавера Моцартів, та їхнього сучасника, українського композитора Дмитра Бортнянського. Трансляція концерту буде здійснена стрімінговим телебаченням MEGOGO.

Квитки на концерт-відкриття Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt - тут.

27 серпня. Урочиста академія до 165-річчя Івана Франка

Саме 27 серпня виповнюється 165 років з дня народження Івана Франка. У цей день Львівська національна опера спільно з Львівським національним літературно-меморіальним музеєм Івана Франка (Домом Франка) проведуть Урочисту академію. Також до цієї дати 29 серпня присвятять показ двох вистав – опери для сімейного перегляду «Лис Микита» І. Небесного, яка була написана за поемою-казкою Івана Франка, а її прем’єра відбулася у лютому 2020 року.

Урочиста академія до 165-річчя Івана Франка – вхід за запрошеннями. Квитки на оперу «Лис Микита» І. Франка (29 серпня, о 12:00 та 19:00).

11, 12, 16, 17 вересня. Прем’єра опер «Сокіл» та «Алкід» Д. Бортнянського

Постановка опер Дмитра Бортнянського «Сокіл» та «Алкід» – унікальна оперна подія в Україні у 2021 році (до 270 річниці з дня народження композитора).

Ці опери тривалий час були втраченими й досі не входили у репертуар національних оперних театрів України. Особливістю постановки стане залучення режисера Андреаса Вайріха і сценографки Анни Шоттл з Баварської державної опери та всесвітньо відомої української диригентки Оксани Линів і диригента, заслуженого артиста України Юрія Бервецького. Вони вперше запропонують унікальну концепцію режисерської інтерпретації та інноваційне сценічне вирішення опер «Алкід» та «Сокіл».

У виставі братимуть участь солісти, хор, балет та оркестр Львівської національної опери, а запрошеними виконавцями стануть власники унікальних високих чоловічих голосів – контртенори Костянтин Деррі і Станіслав Цема.  

Наявність опер Бортнянського в постійному репертуарі Львівської опери дозволять якнайширшому колу слухачів – як і українцям, так і іноземцям, пізнати класичну спадщину української музики.

Квитки на прем’єрні вистави опер «Алкід» та «Сокіл» Д. Бортнянського 11, 12, 16 та 17 вересня.

З репертуаром театру у серпні також можна ознайомитися на сайті театру: https://opera.lviv.ua/afisha/  

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ