У Львівській медичній академії ім. А. Крупинського проводяться курси з домедичної допомоги серед учнів шкіл міста.
Практичні заняття серед старшокласників розпочалися 14 лютого, відколи діти вийшли на очне навчання. Зараз з підлітками працюють фахівці з Львівської медичної академії, з Львівського державного університету безпеки життєдіяльності ДСНС України, а також практичні військові психологи, спеціалісти з Національної академії сухопутних військ, з Нацгвардії, які пояснюють дітям як впоратись з панікою і страхом. Окремо в школах з тирами або ж на базі військової частини Національної гвардії України школярів навчають правильного поводження з пневматичною зброєю.
Як розповів представник управління освіти ЛМР, координатор проєкту з навчання домедичної допомоги та поводження зі зброєю серед учнів 9-11 класів Любомир Войтович, навчання можуть відбуватися безпосередньо в школі, якщо туди приїде спеціально навчений персонал.
“Якщо фахівці мають можливість виїхати до школи безпосередньо, то це може відбуватися в школах. А також є університет безпеки життєдіяльності та Львівська медична академія, які радо відгукнулись допомогти навчанню дітей у цій справі”, – повідомив Любомир Войтович.
У Львівській медичній академії ім. А. Крупинського заняття з учнями різних шкіл відбуваються щоденно. Курс домедичної допомоги орієнтовно триває три години. Впродовж цього часу кожен школяр має згоду потренуватись надавати домедичну допомогу спочатку на манекені, а згодом у парі.
Професор Юрій Кривко, директор Львівської медичної академії розповів, що академія має великий досвід з навчання домедичної допомоги, оскільки раніше працівники ЛМА проводили заняття в школах.
“Ще до початку пандемії з метою профорієнтації ми робили практичні заняття серед шкіл районів, області й міста. Сьогодні, коли є така небезпека на території, на кордонах нашої держави, разом з міською владою ми зуміли розпочати й активно проводимо навчання серед старшокласників шкіл Львова”, – поділився професор Юрій Кривко.
У кожній навчальній групі є двоє-троє викладачів, які розповідають що робити при травмах чи опіках, як зупинити кровотечу за допомогою підручних і професійних засобів або ж реанімувати особу (прямий масаж серця).
Викладачка Львівської медичної академії Ольга Кузьменко зауважила, що зі школярами потрібно працювати обережно, оскільки більшість дітей є не готовими побачити такі заходи.
“Самі учні є морально не готові. І з ними повинен приходити, мабуть, психолог або ж з дітками повинні поговорити до того, аби ознайомити їх куди вони підуть, що вивчатимуть та як це відбуватиметься. Найкраще, що нині варто робити – не впадати в паніку. Те, що я можу робити найкраще – це навчити учнів, студентів, дорослих того, що знаю сама” – розповіла викладачка Ольга Кузьменко.
Своїми враженнями від курсу домедичної допомоги поділилась школярка Андріана.
“Я вперше тут, і мені дуже подобається. Навички, отримані під час заняття, допоможуть мені в критичній ситуації: я буду знати що, як і як саме зреагувати, аби надати першу домедичну допомогу і допомогти людині вижити”, — розповіла Андріана.
Зазначимо, навчання з надання домедичної допомоги та поводження зі зброєю триватимуть до кінця березня та відбудуться у всіх школах міста. Впродовж цього часу необхідні навички здобудуть близько 18000 учнів.