На базі навчально-методичного центру освіти Львова відбулись перші із запланованих навчально-методичних семінарів/тренінгів з організації інклюзивної форми освіти дітей з важкими порушеннями зору. На наступних заняттях освітян знайомитимуть з технічними засобами, які використовуються для навчання незрячих дітей, способами адаптації підручників та організацією корекційної допомоги. Повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Заняття провели працівники Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами НУ «Львівська політехніка» Оксана Потимко і Марта Сидоряк та вчитель-методист Галина Ліщинська.
«Львівських освітян знайомили не лише з компонентами інклюзивної освіти незрячих школярів, але й з методиками проведення різних уроків. Загалом заплановане проведення серії майстер-класів для вчителів та асистентів міста Львова до кінця поточного року. На наступних заняттях освітян знайомитимуть з технічними засобами, які використовуються для навчання незрячої дитини, способами адаптації підручників, додатковими дидактичними засобами, організацією колекційної допомоги. В основу занять модератори поклали власний досвід багаторічної роботи з незрячими дітьми та напрацьовану ними модель інклюзивної освіти незрячих школярів, а також досвід країн Скандинавії, з якими ЛОО ГО «Українська спілка інвалідів - УСІ» та Ресурсний центр Львівської політехніки співпрацюють з 2007 року», - розповіла Оксана Потимко.
Заняття відбулись у рамках реалізації соціально-культурного проекту «Освіта дітей з важкими порушеннями зору в умовах інклюзії» Львівського обласного осередку ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» за підтримки управління освіти Львівської міської ради.