Слухай онлайн
Культура

Львів'яни хочуть поставити в місті пам'ятник Роману Мстиславичу - Лейла Мелесова-Вальчак

Ініціативна група мешканців звернулись до Львівської міськради з проханням встановити пам’ятник Роману Мстиславичу у Львові.
Лейла Мелесова-Вальчак

Про це розповіла голова комісії культури, молоді, спорту та зовнішніх зв’язків ЛМР, депутатка фракції "Європейська Солідарність" Лейла Мелесова-Вальчак. 

За її словами, відповідне звернення депутати вчора розглянули на засіданні комісії. Обранці ідею в цілому підтримали, але відклали до часу, коли запрацює єдине для всіх Положення про порядок встановлення пам’ятників, пам’ятних знаків і меморіальних таблиць.

"Мешканці пропонували поставити пам'ятник навпроти пам'ятника Королю Данилу. 

Ми ще не погодили концепцію нового пам'ятника. Має відбутись конкурс проєкту, погодження. 

Ми вирішили дочекатись, коли рада проголосує нове Положення про порядок встановлення пам’ятників у Львові з чітко розписаним алгоритмом, сферами відповідальності на принципах прозорості, відкритості, конкурсними процедурами. 

Не можна ставити пам'ятники хто собі де хоче, мають бути чіткі і спільні правила у межах чинного українського законодавства для всіх ініціаторів і учасників.

Це забезпечить чіткість і прозорість процедури та застрахує від прийняття кулуарних рішень.

Ми повинні окрім історії та пам'яті шанувати й загальний вигляд міста, пам'ятники повинні органічно вписуватись в цілісну картину", - розповіла Лейла Мелесова-Вальчак. 

Створити Положеня про порядок встановлення пам’ятників депутатка запропонувала на пленарному засіданні ЛМР 20 травня цього року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ