Незвичний експонат - мініатюрна труна, яка є нагадуванням про плинність людського життя та неминучість смерті.
Експонат опублікували на сторінці "Symbolon. Центр середньовічних та ранньомодерних студій" у Facebook.
Цей предмет є досить незвичайним і ви майже ніде не зустрінете подібні в експозиціях музеїв. Більшість виробів із самшиту цього періоду – це мініатюрні вівтарі з вирізьбленими сюжетами на релігійну тематику або, так звані, «молитовні горіхи» розаріїв.
Незвичний цей експонат тим, що це – мініатюрна труна, яка є нагадуванням про плинність людського життя та неминучість смерті. Предмет зображує сцени з притчі Євангелія від Луки (16:19–31). Один багач, що при житті «зодягався в порфіру й віссон, і щоденно розкішно бенкетував», потрапив після смерті до Пекла, а Лазар – «вбогий один», що «лежав у воріт його, струпами вкритий», потрапив до Раю. Мораль притчі очевидна і для тогочасної людини служила щоденним нагадуванням про те, що кожен відповість за свої діла.
Сім смертних гріхів - страхи людини середньовіччя
На одній із зовнішніх стінок цього виробу зображено сцену, де ангели трублять у сурми та пробуджують мертвих. Всередині є дерев’яні стулки, що розкриваються, і глядач може побачити страшні муки грішників у Пеклі та демонів, що це забезпечують.
Ця крихітна труна була виготовлена на початку XVI ст. у Нідерландах, нині зберігається в Музеї мистецтва Метрополітен. У закритому вигляді має зовсім невеликі розміри: 6.2 × 2.5 × 1.8 cм.