Слухай онлайн
Cуспільство

Міноборони планує добудувати корабель “Володимир Великий”: скільки це коштуватиме

У Міноборони обговорюють імовірність добудувати корабель “Володимир Великий” проекту 58250. Нині опрацьовується питання його добудови вже за класом "фрегат" з можливістю заміни ним у майбутньому флагмана ВМС України “Гетьман Сагайдачний”.
фото - Міноборони

Про це інформує пресслужба Міноборони.

Зокрема міністр оборони України Андрій Таран повідомив, що складові та комплектуючі частини корабля «Володимир Великий» проекту 58250 з метою їх збереження та подальшої добудови корабля буде переміщено на потужності одного із вітчизняних суднобудівних заводів. За його словами, загальна сума вже вкладених коштів у будівництво та проектування становить майже 569 мільйонів гривень (за курск 1 долар — 8 гривень).

Нині «Володимир Великий» готовий на 17%, а його елементи перебувають на території колишнього ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод». Зокрема, виготовлено блоки 1-7 основного корпусу корабля та блок 8 надбудови корабля, закуплено частину обладнання вітчизняного та іноземного виробництва. За останніми оцінками, на добудову корабля «Володимир Великий» необхідно близько 8,3 млрд грн без урахування боєкомплекту.

"Наразі спільно з Генеральним штабом Збройних Сил України опрацьовується питання добудови корабля вже за класом «фрегат». У такому форматі в майбутньому «Володимир Великий» зможе замінити в бойовому складі Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Гетьмана Сагайдачного", — зазначив Таран.

Він також зауважив, що можливості щодо добудови корабля «Володимир Великий» тісно пов’язано з набуттям спроможностей підприємств суднобудівної галузі України під час виготовлення корвету класу «АДА» спільно з турецькою стороною, а процес переміщення складових та комплектуючих частин корабля триватиме близько 4 місяців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ