Більшість українців не відчуває змін від використання додаткових коштів, які місцеві бюджети отримали протягом останніх років. Про це йдеться у результатах опитування Фонду Демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва щодо реформи децентралізації.
Серед опитаних 61% не помітили змін. Рік тому, у 2017 році, таку думку висловлювали 55%.
Відчули зміни на краще 18%, а на гірше – 14%.
"Порівняно з червнем 2017 року ці частки майже не змінилися", – йдеться у дослідженні.
Зазначається, що на Заході та Півдні більше тих, хто свідчить про позитивні зміни, а в Центрі та на Сході більше тих, хто помітили негатив.
Серед позитивних змін найчастіше згадувалося покращення ситуації з благоустроєм, санітарним станом біля будинків (46%), покращення роботи ЖКХ (22%) та міського транспорту (21%).
Серед змін на гірше здебільшого йшлось про зниження якості медичного обслуговування – 43%.
Також громадяни говорили про погіршення у сферах турботи про соціально вразливі групи (35%) та забезпечення громадян робочими місцями (28%).
"Проте можна відмітити, що цього року ці негативні зміни дістали нижчий відсоток, ніж це було в опитуванні минулого року", – зазначено в дослідженні.
Опитування серед 2041 повнолітнього громадянина тривало 16–28 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Статистична похибка не перевищує 3,3%.
За рік у країні на трохи знизився рівень обізнаності українців щодо реформи децентралізації.
Українська правда