Слухай онлайн
Політика

Садовий заговорив про надзвичайний стан у Львові

Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що у місті складна ситуація із вивозом твердих побутових відходів, тому має бути чітка позиція державної комісії з питань надзвичайних ситуацій. Про це він заявив сьогодні, 17 березня, під час прес-конференція щодо підписання Меморандуму з французькою компанією Egis щодо поводження з відходами, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

"Ми громадою спільно повинні приймати рішення, з розумінням того, що є дуже серйозна екологічна небезпека. Є питання: як бути з ринками, як бути з школами, як бути з садочками? Кожного для ми продукуємо відходи. Місто Львів не має куди їх вивозити. Нема резервного полігону. І така сама проблема є в 4-х районах області.

Повинна бути чітка позиція державної комісії з питань надзвичайних ситуацій. Тому що місто Львів не може самостійно оголосити надзвичайний стан. Це мають зробити державні органи влади: або регіонального або загальнодержавного рівня», - наголосив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, сьогодні, 17 березня, на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук Андрій Садовий заявив, що Львів більше немає куди вивозити сміття, адже власник останнього полігону, який приймав львівське сміття розірвав угоду.

«Українська держава закрила останній полігон, куди ми могли вивозити ТПВ зі Львова. Раніше доступ нам повністю закрила Львівська область, згодом всі інші області. Останній полігон, з яким була підписана угода – приватний в Покровську Донецької області. Сьогодні зранку подзвонив власник і сказав, що змушений розірвати угоду через тиск з боку державних структур. Сьогодні скликали комісію з надзвичайних ситуацій. Слідкуйте за новинами», - написав Андрій Садовий.

Водночас, як повідомило Гал-інфо, сьогодні, 17 березня, відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Комісія зробила висновок, що через потепління та неможливість вивозити ТПВ з міста у Львові склалась критична ситуація.

Як наголосив під час доповіді керівник департаменту житлового господарства ЛМР Сергій Бабак, станом сьогодні 344 майданчики, а це 28%, є переповненими. І ситуація має тенденцію до погіршення. Водночас заступник голови комісії Ірина Маруняк додала, що в деяких районах переповнення є не просто кількаденне, а навіть тритижневої давності. А згідно із прогнозами гідрометцентру, з наступного тижня очікується ще більше зростання температури зовнішнього повітря, що загрожує надзвичайною екологічною ситуацією у місті.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ