Як повідомили Гал-інфо у прес-службі ЛМР, головний медик Львова Володимир Зуб розповів, що потрібно робити у випадку, якщо у одного із працівників з допомогою ПЛР-тестування було підтверджено захворювання на коронавірус, та кому варто обстежуватись.
"Якщо у когось виявився позитивний результат ПЛР, тоді треба встановити, коли востаннє ця особа була на роботі та відрахувати кількість днів після контакту захворілої особи з працівниками, які з нею знаходяться в офісі. Потрібно визначити коло тісного спілкування. До прикладу, якщо у кабінеті працює 4−5 людей, то цих робітників необхідно обов’язково обстежити та скерувати на самоізоляцію.
Залежно від кількості днів, можна визначити день, коли потрібно провести ПЛР-тестування. Якщо пройшло 2−3 дня після останнього контакту, то треба йти на самоізоляцію і спостерігати за станом свого здоров’я. Якщо симптомів немає, то на 10−12 день взяти ПЛР, щоб переконатись, що люди не інфіковані.
Немає показань робити ПЛР-тестування профілактично, це лише буде завантажувати лабораторію. Таке тестування потрібно робити лише тоді, коли є клінічна картина захворювання: температура, кашель, ознаки пневмонії тощо, або ж за умови тісного контакту з інфікованими особами", — зазначив Володимир Зуб у прямому ефірі радіо «Люкс FM».
Також він наголосив на необхідності дотримання карантинних заходів та використання засобів індивідуального захисту.
"Ще не можна говорити про те, чи пік захворюваності буде. Я вважаю, що ця ситуація буде зберігатись тривалий час. Така статистика, яку ми сьогодні маємо, 18−25 позитивних ПЛР тестів на день — триватиме ще декілька місяців. Зважаючи на те, що карантин буде послаблюватись та, можливо, будуть послаблюватись обмеження. Однак, ми повинні жити по-новому, бути особливо обережними та вживати засоби індивідуального захисту", — додав посадовець.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, у Давидові зафіксували спалах COVID-19.