Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Цеблові реставрують дерев’яну церкву Косми і Даміана

Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
1/2
Дерев’яну церкву святих Косми і Даміана у селі Цеблів Белзької громади реставрують від 2019-го року. Про це повідомили 2 серпня Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.

Цьогоріч на відновлення храму в межах обласної  програми "Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області" передбачено один мільйон гривень, з яких уже профінансовано 812 тисяч гривень.

Від 2019 року, за результатами тендеру, роботи на об’єкті виконує Підприємство об’єднання громадян "Центр Комплекс". Загальна сума, яка, відповідно до тендеру, потрібна для реставрації, — 6,8 мільйона гривень. 

“У перший рік область профінансувала роботи на 2 мільйони гривень. 2020-го з обласної програми на реставрацію храму в Цеблеві грошей передбачено не було. Цьогоріч реставрацію ми продовжили. Завершити можна було б наступного року, якщо вдасться закласти в програму не менше 3,6 мільйона гривень”, - пояснює директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Підтримує її також голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.

“Ми за те, аби не розтягувати реставрацію храмів на роки, якщо технології дозволяють виконати всі роботи за рік-два. Що довше реставрують храм, то більше ризиків, що зростуть ціни і зміниться вартість робіт, не вистачить грошей, буде інша, як то кажуть, політична воля… Тому ці 3,6 мільйона для Цеблева закликаю депутатів Львівської обласної ради вже закладати у фінансування програми на наступний рік”, - каже голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Наразі підрядник зробив покриття піддашшя та замінив обшарювання між піддашшям та карнизом по всьому периметру церкви, крім входу. Днями завершать покривати ризницю і встановлять вікна. 

Дерев’яна церква святих безсрібників Косми і Даміана в селі Цеблів, яка має унікальний старовинний український розпис і є пам’яткою архітектури національного значення, збудована у 1862 році. З 1946 року її парафія пішла у підпілля на понад 40 років, весь цей час приміщення храму використовували як колгоспну комору. Богослужіння у храмі відновили лише 1989 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ