Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Процес децентралізації потрапив в інформаційну блокаду

Реформа адміністративно-територіального устрою та системи місцевого самоврядування є однією із найважливіших реформ, які зараз відбуваються з більшим чи меншим успіхом в Україні. Більше того, вона є життєво важливою для майбутнього держави.


На жаль, однією із перешкод, які стоять на шляху до успішного проведення процесу децентралізації, можна вважати пасивність значної кількості засобів масової інформації та загалом стан інформаційного забезпечення проведення даної реформи. На цій проблемі наголошують експерти, на проблеми з інформаційною складовою вказують і в Офісі реформ Львівщини.

Щоб не бути голослівним, я вирішив провести контент-аналіз 5 найпопулярніших всеукраїнських новинних Інтернет-видань та 5 найпопулярніших львівських регіональних Інтернет-видань. Проаналізував стрічку новин цих 10 сайтів за період з 1 до 7 серпня 2016 року та вичленив новини, які стосуються теми децентралізації, адмінтериторіальної реформи та реформи системи місцевого самоврядування. Ось які результати я отримав (щоб не робити рекламу чи антирекламу, назви Інтернет-видань не вказую, бо важливі тут не назви, а саме явище).

Кількість новин про децентралізацію у найпопулярніших всеукраїнських інтернет-виданнях (з 1 до 7 серпня 2016 року)

Кількість новин

Зміст новин

ЗМІ 1

0

-

ЗМІ 2

3

Місцеві бюджети

Міста, які гальмують децентралізацію

Місцеві бюджети

ЗМІ 3

0

-

ЗМІ 4

1

Місцеві бюджети

ЗМІ 5

0

-

Як ми бачимо, п'ять найпопулярніших в Україні загальнонаціональних Інтернет-видань разом опублікували за тиждень лише 4 новини на тему децентралізації та об'єднаних територіальних громад (ОТГ), при чому три з них стосувалися статистичних даних щодо виконання місцевих бюджетів за перше півріччя.

Значно краща ситуація у львівських регіональних інтернет-виданнях.

Кількість новин про децентралізацію у найпопулярніших регіональних львівських інтернет-видання (з 1 до 7 серпня 2016 року)

Кількість новин

Зміст новин

ЗМІ 1

10

Перші вибори голів та рад ОТГ у Рівненській області

Новокалинівська ОТГ

Ініціювання об'єднання у Стебнику

Процес добровільного об'єднання

Ініціювання об'єднання у Бориславі

Надання адміністративних послуг

Ходорівська ОТГ

Місцеві бюджети

Децентралізація і розвиток бізнесу

Ініціювання об'єднання Пустомитівської ОТГ

ЗМІ 2

2

Надання адміністративних послуг

Ініціювання об'єднання Пустомитівської ОТГ

ЗМІ 3

0

-

ЗМІ 4

5

Надання адміністративних послуг

Інфраструктура ОТГ

Місцеві бюджети

Паспорти ОТГ

Ініціювання об'єднання у Бориславі

ЗМІ 5

1

Надання адміністративних послуг

Серед п'яти найпопулярніших львівських інтернет-видань лише одне взагалі впродовж тижня не писало про децентралізацію. Загалом же опубліковано 18 новин, які стосуються ініціювання об'єднання, діяльності вже створених ОТГ, інфраструктури ОТГ, проведення перших виборів тощо.

Отже регіональні медіа, принаймні значна їх частина, приділяють достатньо багато уваги темі децентралізації влади, проведенню реформи адміністративно-територіального устрою та системи місцевого самоврядування. Однак нйпопулярніші загальноукраїнські інтернет-видання практично повністю ігнорують цю тему. Фактично мова йде мало не про інформаційну блокаду, з якою зіштовхнулась тема децентралізації у тих інтернет-виданнях, які найбільше читають українці. Зрозуміло, що такий стан справ аж ніяк не сприяє успішності такої життєво важливої для України реформи. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ