Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

Інформація про 5800 трієчників, які вступили на бюджет до медичних вишів, не підтвердилась

Інформація про 5800 трієчників, які вступили на бюджет до медичних вишів, не підтвердилась. Повідомив портал Вища освіта.

Про дану проблему 4 серпня в Facebook повідомила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"5800 абітурієнтів з балами нижче 150 із зовнішнього незалежного оцінювання є рекомендованими до зарахування до медичних вузів на бюджетні місця", - зазначила вона. 

"Це 5800 осіб, які не змогли опанувати шкільну базою знань вище, ніж на трійку. Чи зможуть вони добре опанувати надскладної медичною наукою?" - висловила Уляна Супрун свою стурбованість.

За її словами, мінімальний прохідний бал, з яким абітурієнт може потрапити на бюджет в медичні вузи, - 123 бали, а в чотирьох медичних вузах кількість заяв абітурієнтів з балами нижче 150 становить понад 20%.

"Цікава закономірність - до вузів, що знаходяться нижче по рейтингу рівня знань випускників, вирушило найбільше абітурієнтів із сертифікатами нижче 150 балів. Вони вибрали слабкі медуніверситети для того, щоб отримати шанс навчатися за державний рахунок", - додала Супрун.

Глава МОЗ виступає за встановлення в наступному році мінімального прохідного балу для вступників до медичних вузів.

Але пізніше вона видалила своє повідомлення, коли отримала критичні зауваження щодо цих розрахунків. Як виявилось, із балом 126 вступило біля 1% осіб за квотами. Прохідний же бал на бюджет на медичні спеціальності - 161.

Вища освіта

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");