Слухай онлайн
Економіка

Міст, що впав на Львівщині, розібрали за добу і готуються до будівництва нового

На місці руйнування мосту на дорозі Н-17 у Львівській області впродовж доби були розібрані залишки конструкції та вже розпочато підготовчі роботи з будівництва нового мосту, який буде зводитися за програмою Президента Володимира Зеленського "Велике будівництво". Про це у Facebook повідомив голова Укравтодору Олександр Кубраков.

На трасі «Львів – Луцьк» завалився міст: проїзд неможливий

Міст через річку Західний Буг, як і більшість мостів в Україні, був побудований ще в 1960 році, і з того часу на ньому жодного разу не проводився капітальний ремонт. Під час ремонту дороги Н-17 у 2015-2017 роках на ньому лише був знятий верхній шар асфальту і покладено новий.

На цей час, з початком програми "Велике будівництво", в Укравтодорі застосовується комплексний підхід як до ремонту доріг, так і до ремонту мостів. Усі проєкти проходять обов'язкову технічну і наукову експертизи, а всі ремонти, навіть поточні середні, включають посилення основи. При цьому ремонт мостів і шляхопроводів є обов'язковою умовою при ремонті доріг.

У 2020 році Укравтодор провів дослідження мостового господарства, яке показало, що негайного ремонту потребують 895 мостів, з яких 169 перебувають в передаварійному стані.

Зруйнований міст через Західний Буг належав до розряду передаварійних і у 2020 році вже був включений до програми відновлення мостів. Розробка проєктної документації для його реконструкції на завершальній стадії.

У 2020 році, за даними очільника Укравтодору, у межах "Великого будівництва" вже були відновлені 158 мостів, а на 2021 рік заплановано відновлення принаймні 160 споруд.

Кубраков також нагадує, що торік схожа аварія сталася на мосту на трасі Н-23 через річку Чортомлик на Дніпропетровщині. На відновлення зруйнованої секції мосту знадобилося лише 7 місяців. У найстисліші терміни Укравтодор обіцяє побудувати й новий міст через Західний Буг.

"Успішна історія реконструкції мосту на Н-23 і десятки відновлених за рік довгобудів підтверджують - в Україні є всі необхідні ресурси для забезпечення якісного, а головне - оперативного процесу будівництва", - зазначив Кубраков.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що на будівництві вантового мосту в Запоріжжі вже встановлено ​​першу секцію прогонової конструкції. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента, координатор програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко.

Комісія ТЕБ і НС: обвал моста на дорозі Львів-Луцьк є надзвичайною ситуацією об’єктового рівня

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ