Слухай онлайн
Cуспільство  |  Історія

На пл. Ринок у Львові відкрили виставку "Рік спротиву: як по(в)стає Білорусь"

Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
1/4
8 вересня о 12:30 год на пл. Ринок відбулося відкриття виставки, у день річниці Битви під Оршею, коли 507 років тому литовці, поляки, білоруси та українці на чолі з Костянтином Острозьким здобули перемогу над московським військом.

"Ми чітко розуміємо ціну свободи та незалежності, адже знаємо на собі, як це, коли країну рвуть на шматки. Тому Львів завжди був тим містом, яке підтримує, пам'ятає, розуміє і буде приймати ті рішення, які даватимуть вільним людям ー вільну країну", ー сказав перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Проведення виставки здійснювалося за підтримки Музею Територія Терору та Львівської міської ради.

"У Білорусі зараз відбувається гуманітарна катастрофа, де тисячі політв'язнів і десятки тисяч біженців. Кожного дня ми зіштовхуємося з жахливими історіями людей, які їм довелося пережити. Тому дякуємо Львову за те, що можемо вільно говорити про себе", ー повідомив керівник Білоруського кризового центру Олексій Францкевич.

Також після урочистої частини відбулася піша хода від пам’ятника Тарасові Шевченкові до пам’ятника Степанові Бандері за участю представників опозиційних сил Білорусі.

Виставка експонуватиметься в центрі міста до 15 вересня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ