Слухай онлайн
Cуспільство  |  Кримінал

Редакторці BBC заборонили працювати в провінції Індонезії через фото у Twitter

Влада Індонезії заборонила редакторці британської корпорації BBC в Індонезії Ребецці Хеншке (Rebecca Henschke) та ще двом її колегам працювати в провінції Папуа через публікацію фотографії харчів для дітей.

www.reuters.com

Видання пише, як повідомляє Reuters, Ребекка Хеншке (громадянка Австралії) опублікувала в своєму особистому акаунті в Twitter кілька фотографій, якими розкритикувала поставки продовольчої допомоги для індонезійських дітей, які страждають на недоїдання. Вона повідомила, що це локшина швидкого приготування, солодкі газовані напої і печиво.

Національна армія Індонезії, що бере участь в місії з охорони здоров'я в регіоні Асматі в провінції Папуа, повідомила, що заяви журналістки не відповідають дійсності.

«На фотографії були не пожертування чи допомога, а товари торговців, які опинилися у тому ж місці випадково», – заявив представник відомства Колонел Мухамад Аїді (Colonel Muhammad Aidi) й додав, що ще два твіти журналістки також є неправдивими.

Через деякий час редакторка ВВС видалила пост у Twitter зазначивши, що інші джерела стверджують, що їжа на фото – це не гуманітарна допомога дітям.

Ребекка Хеншке попросила дозволити їй висвітлювати ситцацію в Папуа, але її та ще двох колег з ВВС Двікі (Dwiki) та Аффана (Affan) супроводили за межі провінції й заборонили займатися там журналістською діяльністю. У ВВС підтвердили, що всі троє медійників повернулися до столиці Індонезії м.Джакарти, а також наголосили, що їх співробітники працювали в Папуа законно, з акредитацією.

Tentara Nasional Indonesia

Як повідомляє Jakarta Post, представник Генерального директорату з питань імміграції Агунг Саммурно (Agung Sampurno) заявив, що твіти пані Хеншке були образливими не лише для уряду Індонезії, а й для її населення та журналістики як професії.

За медійників заступився Союз незалежних журналістів (The Alliance of Independent Journalists, AJI), який розкритикував дії уряду Індонезії.

«Ми засуджуємо видворення журналістів ВВС. Інцидент показує, що уряд боїться репортажів іноземних медіа про умови в Папуа», – заявив керівник організації Абдул Манан (Abdul Manan). 

За його словами, цей інцидент свідчить про те, що влада країни не виконує обіцянку президента Індонезії Джоко Відодо (Joko Widodo) відкрити Папуа для іноземних ЗМІ.

Індонезія розгорнула додаткову операцію армії для допомоги мешканцям Асматі, де щонайменше 61 немовлят померли від недоїдання та кору.

Нагадаємо, в січні правоохоронці Судану затримали стрингера інформаційного агентства Reuters та репортера агенства AFP, які висвітлювали протести у столиці країни — місті Хартум. Сутички між силами безпеки та протестувальниками в африканській країні розпочалися після того, як влада запровадила жорсткі заходи економії, відповідно до рекомендацій МВФ. У Судані різко зросли ціни на продукти першої необхідності й зокрема хліб. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ