Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

У ДТЕК кажуть, що не відмовляються працювати з державними шахтами Львівсько-Волинського басейну

Сьогодні Україна зіткнулася з безпрецедентним падінням виробництва електроенергії на вітчизняних теплових електростанціях. Поточний рівень завантаження вугільних блоків становить тільки 36%. У резерві перебувають 30 енергоблоків українських ТЕС, сумарною потужністю 6405 МВт. Обсяг спалювання вугілля на вітчизняних ТЕС впав більш ніж на третину в порівнянні з 2013 роком. Про це Гал-інфо повідомив департамент зовнішніх комунікацій ДТЕК Енерго.

Таке різке падіння викликане істотним зниженням промислового виробництва в країні. Ситуацію ускладнило припинення поставок електроенергії до Криму. Уже тривалий час всі українські ТЕС працюють на технологічному мінімумі. НЕК «Укренерго» змушений розвантажувати атомні електростанції.

«При проходженні опалювального сезону 2015-2016 рр. ДТЕК на 100% використовує українське вугілля. Наші ТЕС працювали на вугіллі власних шахт і державних шахт, включаючи шахти Львівсько-Волинського басейну. Наша принципова позиція незмінна: українська енергетика повинна працювати на українському вугіллі. Сьогодні більшість блоків компанії виведено у резерв. Прогноз виробництва електроенергії на 2016 рік залишається дуже песимістичним. Сьогодні основний фокус державної енергетичної політики має бути спрямований на стимулювання попиту на українське вугілля та електроенергію, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку», -– зазначає директор з комерційної діяльності ДТЕК Енерго Віталій Бутенко.

З листопада 2015 року ДТЕК веде переговори з Центренерго, а також Міністерством енергетики та вугільної промисловості щодо виходу з критичної ситуації, що склалася у тепловій генерації та вугільній галузі.

У 2015 році ТЕС ДТЕК купили вугілля у державних шахт в обсязі понад 580 тис. тонн, з них львівсько-волинське вугілля складає більше 450 тис. тонн. Інформація про те, що ДТЕК відмовляється працювати з державними шахтами, включаючи шахти Львівсько-Волинського басейну, не відповідає дійсності.

Довідка.

ДТЕК ЕНЕРГО – операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію і дистрибуцію електроенергії в структурі енергетичного холдингу ДТЕК. Генеральний директор ДТЕК ЕНЕРГО –Всеволод Старухін. Чисельність працівників ДТЕК ЕНЕРГО - 127 тисяч осіб.

У портфель активів ДТЕК ЕНЕРГО до видобутку вугілля, теплової генерації і дистрибуції електроенергії входять 31 шахта і 13 вуглезбагачувальних фабрик; 10 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю 18,6 ГВт; 5 підприємств по дистрибуції електроенергії, які обслуговують 5,2 млн клієнтів – фізичних та юридичних осіб.

ДТЕК – стратегічний холдинг, що здійснює управління трьома операційними компаніями з активами у вуглевидобутку, тепловій енергетиці і дистрибуції, а також в альтернативній енергетиці та у видобутку газу. Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов. Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Відпуск електроенергії генеруючими підприємствами ДТЕК в 2014 році склав 47,8 млрд кВт∙год., з яких 651 млн кВт∙год забезпечила ВЕС, передача електроенергії по мережах – 53,8 млрд кВт∙год, видобуток вугілля – 37,1 млн тонн, видобуток природного газу – 752 млн куб. м.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ