Слухай онлайн
Здоров'я

У Львові малюкові сформували частину стравоходу із власних тканин

Малюкові сформували частину стравоходу, якої бракувало, із власних тканин. Про це повідомили 10 серпня на Facebook-сторінці Львівської Обласної Дитячої Клінічної Лікарні "Охматдит"
Фото Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит

Маленькому пацієнтові - 4 місяці. Хлопчик народився з вадою - у нього не було стравоходу (діагноз - атрезія стравоходу з наявністю нижньої трахеостравохідної нориці). А ще від малечі відмовилися батьки у пологовому.

З пологового малечу перевели до "Охматдиту". Лікарі повністю обстежили хлопчика і почали лікування у кілька етапів. У проміжку між лікувальними процедурами і операціями лікарі старалися трохи побути мамами і татами для малючка, який був приречений на одужання сам.

Зазвичай атрезія стравоходу в дітей - це коли немає частини стравоходу з роз'єднаними дистальним і проксимальним сегментами. Така вада - одна з найважчих, несумісних з життям, якщо допомога хірурга надана невчасно.

Ромчик не міг сам ковтати, кожне годування ставало катастрофою - їжа потрапляла не у шлунок, а в дихальну систему.

Хірурги почали І етап - операцію для встановлення спеціальних кліпс, щоб перекрити доступ зі стравоходу у трахею і вміст шлунка не потрапляв у легеню.

На II етапі лікарі пересікли стравохід і з’єднали його із сліпим сегментом шлунку, дефект закрили власними тканинами стравоходу дитини.

Після операцій у дитини залишилися рубці, сталося звуження стравоходу. Щоб цей стан усунути, триває серія хірургічних процедур - бужування стравоходу. Тобто малюк ще залишається під наглядом лікарів.

Зараз Ромчик від'їв щоки, чемно сам смокче суміш з пляшечки (для таких діток це велике досягнення, адже вони тривалий час харчувалися через трубку у животику) і чекає на своїх маму і тата.

"Дитина нормально росте і розвивається, як інші діти, їсть сама і все у неї буде добре. Ромчика чекає буквально ще кілька процедур бужування і він може їхати додому назавжди. Зараз він потребує догляду і всього, того, що інші діти його віку", - пояснив торакальний хірург Олег Ленів.

Зараз дитина перебуває на контролі служби у справах дітей. Усім, хто впізнав у ньому свого синочка - вам туди. Лікарі зробили свою супергеройську частину дива, тепер - справа за дорослими, які мріють поділитися своєю любов'ю з одним маленьким хлопчиком. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ