Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура  |  Надзвичайні події  |  Волинь

У Шевченківському гаю згоріла Гуцульська Гражда, вогонь знищив 200 експонатів

1/3
Цієї ночі у Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького сталась пожежа. Про це повідомила директорка департменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда.

"Близько другої ночі в музеї згорів об’єкт «Гуцульська Гражда» (історична хата). Як повідомили працівники музею, останній обхід працівників охорони був о 23.30, нічого підозрілого помічено не було. Проте о 02.14 було зафіксовано пожежу. На місце викликали працівників ДСНС. На жаль, пожежа знищила весь об’єкт. Зараз встановлюються всі обставини. Про деталі буде повідомлено згодом", - повідомила Наталія Бунда.

Як інформує Головне управління ДСНС України у Львівській області, 6 лютого о 02:14 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу в м. Львові на вул. Чернеча Гора на території Музею народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького. Пожежа виникла в дерев’яному одноповерховому будинку, критому очеретом, розміром 20×30 м. До місця події виїхали пожежно-рятувальні підрозділи м. Львова. На момент прибуття вогнеборців до місця виклику будинок був повністю охоплений вогнем.

О 03:07 вогнеборці локалізували пожежу та о 03:27 ліквідували. Внаслідок пожежі вогонь знищив будинок повністю. До ліквідації пожежі залучили 23 чоловіки особового складу та 6 одиниць спецтехніки.
Причини та обставини пожежі з’ясовують правоохоронні органи.

Як повідомила пресслужба Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького, на жаль, вогонь дуже швидко знищив будівлю, адже вона була повністю дерев’яна. Разом із нею згоріло близько 200 експонатів. Постраждалих унаслідок пожежі немає. Всі обставини події зараз з’ясовують фахові служби.

Коротка інформація.

ҐРАЖДА ЗІ СЕЛА КРИВОРІВНЯ ВЕРХОВИНСЬКОГО РАЙОНУ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (середина ХІХ століття)

«Ґражда» (замкнутий двір) з присілку Багни, села Криворівня Верховинського р-ну івано-Франківської обл. Збудована в середині ХІХ ст. Житло виглядає як маленька фортеця – високий зруб захищає хату і подвір’я від сильних вітрів, хижого звіра або й непроханого гостя. В горах, де хати були на значній відстані одна від одної, у такій садибі було затишніше.

Хата має дві кімнати, розділені сіньми: ліва була робочою, а права – святкова. При правій кімнаті – комора, в якій складали кращий одяг, сукно, вовну, скриню з жіночим вбранням. З двох сторін хата має хліви(«притули»), в яких тримали овець. Вони утеплювали житло, захищали його від холодних вітрів. Гуцули були вправними майстрами – вінці зрубу припасовані так добре, що ущільнення мохом вже не потребували. Всередині стіни рівненько оброблені рубанком і відшліфовані до блиску, такі ж сволок, гряди і гладкі підлоги. Всі хатні меблі, посуд, найпростіші ужиткові речі: коновка, масничка чи сідло прикрашені різьбою, випалюванням чи іншим декором. Непростим було перевезення цієї споруди до музею – будівельникам довелось зробити кілька величезних саней, щоб стягнути масивні вінці її зрубу до дороги, до машин-лісовозів.

Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, з нагоди 80-ї річниці створення Української Повстанської Армії в Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького планували відкрити криївку. Вона мала бути розміщена поруч із гуцульською граждою, яка згоріла цієї ночі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ