Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Війна як реальність: як бачать конфлікт із Росією спікери Lviv Security Forum

Яким має бути новий безпековий порядок в світі – такою є головна тема Львівського Безпекового Форуму, який стартував сьогодні і триватиме ще завтра у Центрі ім. Митрополита Андрея Шептицького УКУ. Спікерами Форуму є авторитетні фахівці та експерти з США, Канади, Європи та України. Спікери розповіли, як бачать конфлікт із Росією. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Джеймс Безан, тіньовий Міністр національної безпеки Канади, зазначив: «Дуже складно зрозуміти, чому те, що відбувається в Україні, не називається війною. Госпіталі переповнені, солдати перебувають у невизначеному статусі. Але якщо постійно говорити про гібридну війну, то Путін не просто гравець у шахи. Настав момент, коли треба встати і проголосити свою позицію про те, що це – війна».

Віталій Римашевскі, співголова білоруської християнсько-демократичної партії: «Сьогодні навіть Лукашенко усвідомлює російську загрозу. Простий приклад – у нас навіть георгіївські стрічки зникли після вторгнення Росії в Донбас. Але у випадку Росії ми маємо справу не лише з війною, але й з цивілізаційним конфліктом. Треба відповідати на всіх рівнях, де є загроза – не обмежуватись лише військовим. Церква, ідеологія – тут теж Росія веде війну».

Свен Сакков, директор Міжнародного центру оборони та безпеки в Естонії: «Як захистити себе Україні чи будь-якій іншій країні? Хочу поділитись естонським рецептом. Ми намагались бути згуртованими у зміцненні та розбудові військових сил. Ми підтримуємо військових, маємо механізм добровольців та резерву Збройних сил». 

Серед спікерів Форуму – генерал Бен Ходжес, командувач сухопутними військами НАТО в Європі; Майкл Карпентер, колишній заступник державного секретаря з питань оборони США; Джеймс Безан, член парламенту Канади; Джеймс Шерр, аналітик, письменник, політолог з міжнародним визнанням; Гленн Ховард, директор Jamestown Foundation, впливової американської аналітичної організації; Свен Сакков, директор національного інституту безпеки і оборони Естонії. Модератори Форуму – Мирослава Гонгадзе, Браян Борнер, Наталія Соколенко, Валерій Пекар, Мері О'Хаген та інші відомі іноземні та українські журналісти та експерти. 

Під час Форуму відбудуться дискусії з пошуку відповідей на питання, які надзвичайно важливі для України. Це, зокрема, як припинити заохочення агресора: хто має брати участь в переговорах із врегулювання конфлікту, чи торгівля з агресором легітимізує дії агресора і чи санкції є достатнім по собі інструментом стримування військової агресії?

Спікери Форуму обговорять механізми де-окупації, демілітаризації та реінтеграції. Зокрема, чи можливе після закінчення зовнішньої агресії примирення без покарання винуватців і спільників і хто має нести відповідальність за війну, яка не названа війною?

Також на Львівському Безпековому Форумі буде презентовано результати дослідження «Це – війна. Суспільна думка щодо так званого конфлікту на Сході України».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ