У Львові затвердили порядок встановлення на території музею «Личаківський цвинтар» надгробків та гробівців. Йдеться, зокрема, про певні вимоги до розміру, облаштування, матеріалів, з яких вони виготовлені.
А ескізні проєкти гробівців та надгробків, які захочуть встановити на Личакові, тепер має погоджувати Вчена рада музею. Відповідні рішення учора затвердили на виконавчому комітеті ЛМР.
Як пояснили в управлінні охорони історичного середовища ЛМР, таким чином хочуть врегулювати питання естетичного вигляду гробівців та надгробків на Личаківському кладовищі. «Раніше Вчену раду скликали в окремих випадках. Зараз її діяльність буде системною. Вона розглядатиме ескізні проєкти гробівців та надгробків і даватиме свої рекомендації. А вже на основі цих рекомендацій керівник Личаківського цвинтаря буде приймати кінцеве рішення – погоджувати чи не погоджувати їх встановлення.
Личаківське кладовище – це все-таки музей, тому хочемо, аби всі гробівці чи надгробки, які з'являються тут, були на належному естетичному рівні», – розповів начальник відділу охорони та використання об’єктів культурної спадщини управління охорони історичного середовища ЛМР Олег Хандин.
Аби встановити надгробок на Личаківському кладовищі, слід звертатися з відповідною заявою та ескізним проєктом до керівника музею, який водночас і є керівником Вченої ради. А вже він, на основі звернень, скликає Вчену раду, яка дає свої висновки і рекомендації.
Членами Вченої ради є керівники міських управлінь архітектури та урбаністики і охорони історичного середовища. А також, за згодою, скульптори, архітектори, художники, науковці: Тарас Бенях, скульптор-реставратор; Олесь Дзиндра, художник; Василь Косів, ректор Львівської національної академії мистецтв; Роман Могитич, архітектор, реставратор; Юрій Островський, доцент кафедри творів мистецтва Львівської національної академії мистецтв; Василь Ярич, скульптор, заслужений діяч мистецтв України, народний художник України.