Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Якби вибори до Львівської міськради відбулись найближчої неділі, то 5-процентний бар’єр подолали б 5 партій

Якби вибори до ЛМР відбулись найближчої неділі, 5%-й бар’єр подолали б 5 партій: Об’єднання «Самопоміч», Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Громадянська позиція А. Гриценка», ВО «Свобода», та Народний контроль. 22,4% львів’ян не мають наміру іти на вибори. Такими є результати дослідження від соціологічної агенції «Фама», яке проводилось 9-12 жовтня 2015 року у Львові.

Найбільшу кількість голосів серед тих, хто має намір взяти участь у виборах, набрало б Об’єднання «Самопоміч», за яке готові проголосувати 41,7%, за Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 12,7%, за «Громадянську позицію А. Гриценка» та ВО «Свобода» - по 7,8%, Народний контроль – 6,1%. Не проходять бар’єр у 5% рейтингу такі партії як ВО «Батьківщина» та Українська галицька партія - по 4,9%, Українське об’єднання патріотів «УКРОП» - 4,4%, «Наш край» - 2,8%, Народний Рух України – 1,7%, Радикальна партія О.  Ляшка – 1,5%, Демократичний Альянс – 1,4%, Політична партія «Сила людей» - 0,5%, Опозиційний блок - 0,3%, «Партія простих людей С. Капліна», Політична партія «ВОЛЯ» та Українська республіканська партія - по 0,2%. Проголосувати проти всіх або зіпсувати бюлетень готові 0,9%.[1]

Найбільше «ядро рейтингу» у Об’єднання «Самопоміч» - 20,5%. Натомість у Блоку Петра Порошенка «Солідарність» воно становить 5,9%, ВО «Свобода» - 2,9%, партії «Громадянська позиція А. Гриценка» та ВО «Батьківщина» - по 2,0%, в Української галицької партії – 1,8%, Народного контролю - 1,6%, у партії «Наш край» - 1,1%.

Рейтинги партій на виборах до Львівської міської ради сформовано за результатами опитування львів’ян, які братимуть участь у виборах та з різною мірою визначеності називають партії, за які голосуватимуть. Окрім того, 11,0 % респондентів не змогли визначитись із вибором між вказаними політичними силами.

Довідка.

Дослідження проводилось соціологічною агенцією «Фама», методом «face to face» інтерв’ю 9-12 жовтня 2015 року. Було опитано 800 респондентів, старших 18 років. Похибка репрезентативності вибірки з довірчою ймовірністю 0,954 не перевищує 3,5% для показників близьких до 50%, 3% - для показників близьких до 25% або 75%, 2,1% - для показників близьких до 10% або 90%, 1,5% - для показників близьких до 5% або 95%, 0,7% - для показників близьких до 1% або 99%.

Дослідження проводилося із використанням методики «Диференційованого вимірювання електоральних преференцій», яка була розроблена соціологічною агенцією «Фама». «Ядро рейтингу» - мінімальний розмір рейтингу партії чи кандидата, тобто частка виборців, які цілком визначені у своєму виборі і не розглядають альтернатив та голосуватимуть за вказану політичну силу чи кандидата.

Соціологічна агенція «Фама» публікує рейтинги кандидатів та політичних сил з врахуванням думки лише тих опитаних, які підуть на вибори та, відповідаючи на запитання, змогли обрати кандидатів чи політичну силу. Тобто, ті, які на вибори не підуть та не змогли обрати політичну партію чи кандидата серед списку тих, які братимуть участь у виборчих перегонах, для розрахунку рейтингу не враховуються.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ