Слухай онлайн
Cуспільство

ЄМС випустила посібник із гендерної рівності для суспільних мовників

Європейська мовна спілка випустила посібник із питань гендерної рівності для суспільних мовників. У ньому висвітлено різні стратегії, які використовують медіаорганізації для дотримання гендерного балансу.

Посібник спирається на низку принципів, за якими працює ЄМС:

  • гендерна рівність є не лише основним правом людини, а й фундаментом для мирного, успішного та стабільного світу;
  • глобальна економіка не може працювати на повну силу, а систематичні обмеження стримують значну частку світового населення;
  • рівність і різноманітність є обов'язковими умовами для демократичного суспільства.

Результати досліджень, які вже провели в суспільних мовниках-членах ЄМС, засвідчили, що забезпечення гендерної рівності в колективі сприяє розвитку та є важливим елементом досягнення успіху в робочих процесах.

Зокрема, France Television почали застосовувати спеціальний алгоритм, обираючи кандидатів на посаду, аби дотримуватися гендерної рівності. Так, якщо на посаду претендують чоловік або жінка з однаковими навичками та кваліфікацією, перевагу надають представнику тієї статі, якої менше в колективі.

Swedish Radio дотримуються гендерного балансу навіть у виборі зображень для соцмереж. Оголошення про вакансії складають в інклюзивному й гендерно нейтральному ключі.

Різноманіття — один зі стратегічних фокусів розвитку CBC/Radio-Canada на 2020-2022 роки. Мовник розпочав роботу в цьому напрямі ще в 1970-х, і нині 62,4% керівного складу компанії — жінки.

Завантажити повну версію посібника можна на сайті Європейської мовної спілки.

Нагадаємо, 9 грудня, відбулася зустріч заступника Міністра оборони України Олександра Поліщука з представниками НАТО щодо впровадження гендерної політики у діяльності Збройних Сил України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ