Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

У Львові працюють над зменшенням стигми та дискримінації пов’язаної з ВІЛ серед медичних працівників

Команда Львівського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ» (далі – ЛОВ ВБО ВМ ЛЖВ) з 1.10.2015 р. реалізовує проект RESPECT «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику (ГНР), зокрема, споживачів ін’єкційних наркотиків, та людей, які живуть з ВІЛ, у медичних закладах м. Львова та області» за підтримки USAID (Агентство США з міжнародного розвитку). Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

 Уже проведено 30 тренінгів для 731 медпрацівника та з метою визначення ефективності тренінгів – проводять соціологічне опитування медичного персоналу.

Проект спрямований на подолання епідемії ВІЛ-інфекції у Львові та Львівській області (м. Дрогобич, м. Борислав),  шляхом втілення нової амбітної стратегії UNAIDS «90-90-90» до 2020 року, де 90% людей, які живуть з ВІЛ, знають про свій ВІЛ статус, 90% людей з підтвердженим статус отримують АРТ (антиретровірусна терапія) та 90% людям на АРТ зменшено вірусне навантаження.

Основні причини формування стигми та дискримінації щодо ВІЛ-позитивних людей – пов’язані зі страхами суспільства та утотожненням  ВІЛ-інфекції з так званими групами ризику (ГР): споживачами ін’єкційних наркотиків,  жінками комерційного сексу або ж чоловіками, які мають секс з чоловіками. Стигма – це упереджене ставлення до конкретної, зазвичай маргінальної групи людей, яке виявляється у розголосі інформації, осуді, психологічному тиску. Натомість дискримінація – це вже дії або бездіяльність, спрямовані на цю ж маргіналізовану групу. Найчастішими проявами дискримінації щодо ВІЛ-позитивних людей є ізоляція,  обмеження в пересуванні,  відмова в роботі чи наданні медичної допомоги, примусове переривання вагітності тощо. Як демонструє практика країн Західної Європи та північної Америки, високий рівень освіти та поінформованість суспільства допомагає людині краще розібратися в проблематиці та менше реагувати на існуючі публічні правила щодо прийняття людей з ВІЛ-статусом.

Власне над вирішенням таких проблем працює команда проекту RESPECT. «Цього року в межах проекту було проведено 30 тренінгів для 731 медичного працівника (487 медичних сестер та 244 лікарів). З метою визначення ефективності тренінгової діяльності, було проведено вхідне соціологічне опитування медичного персоналу шести пілотних ЗОЗ міста Львова та Львівської області (Комунальна 3-тя міська клінічна лікарня, Комунальна міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, Львівська обласна клінічна лікарня, Дрогобицький протитуберкульозний диспансер, Дрогобицька міська поліклініка та Бориславська центральна міська лікарня), проведено тренінги і зараз завершується вихідне соціологічне опитування. Соціологічне опитування має продемонструвати, яким чином змінилося ставлення медиків після проведення тренінгів. На даний момент ми ще не володіємо фінальними результатами опитування, однак цифри попереднього року проекту RESPECT, який охоплював медичні заклади лише м. Львова (Львівський обласний наркологічний диспансер, КЗ ЛОР «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний центр, Шкірно-венерологічний диспансер №1, 2-га міська поліклініка м. Львова, Міський комунальний клінічний пологовий будинок №1, Комунальна міська 3-я клінічна лікарня, пологовий будинок),  демонструють підвищення рівня знань про шляхи передачі ВІЛ-інфекції у медичних працівників з 54% до 64% та зменшення рівня стигми  на 14%» - розповідає координатор проекту Сергій Миронюк.

Довідка

Львівське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» - обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», найбільшої і найпотужнішої організації, що представляє інтереси ВІЛ-позитивних українців і опікується питаннями боротьби з епідемією ВІЛ/СНІД В Україні та світі. Мережа створена ВІЛ-позитивними людьми у 2001 році, з метою надання допомоги людям, які живуть з ВІЛ/СНІД в Україні.

Стаття опублікована за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках реалізації проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, щодо представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю ЛОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ