Слухай онлайн
Політика

100 днів роботи ЦВК у новому складі

Як повідомили у прес-службі ЦВК, виповнилося 100 днів з моменту призначення на посади Верховною Радою України нових членів Центральної виборчої комісії та складання ними присяги. Вже можна підбивати перші підсумки.
Фото: ЦВК

І розповідати про основні заходи, організовані Комісією протягом перших ста днів своєї діяльності.

5 листопада 2019 року ЦВК започаткувала відеотрансляцію своїх засідань.

11 листопада 2019 року Комісія схвалила пропозиції щодо вдосконалення Виборчого кодексу України, повернутого з пропозиціями Президента України для повторного розгляду Верховною Радою України. Новий Виборчий кодекс набрав чинності 1 січня 2020 року. Більшість наших пропозицій були враховані в остаточній редакції Виборчого кодексу.

13-14 листопада 2019 року ЦВК разом з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) в Україні, Координатором проєктів ОБСЄ в Україні та Офісом Ради Європи в Україні організувала дводенну національну конференцію, на якій підбили підсумки президентських та парламентських виборів 2019 року.

27 листопада 2019 року вперше в стінах ЦВК було проведено відкриту нараду. Обговорювали проєкт Порядку тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси. Перед цим, 17 жовтня 2019 року, на офіційному вебсайті ЦВК запросила всіх небайдужих долучитись до опрацювання проєкту.

2 грудня 2019 року затверджено Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси. Подати заяву про таку зміну можна онлайн.

2 грудня 2019 року ЦВК схвалила проєкт Закону України з пропозиціями щодо врегулювання питання оплати праці в одномандатному виборчому окрузі № 210 на позачергових виборах народних депутатів України.

19 грудня 2019 року запрацювала версія вебсайту ЦВК для людей з порушенням зору.

22 та 29 грудня 2019 були проведені перші місцеві вибори в ОТГ.

За цей період члени Комісії провели десятки робочих зустрічей з партнерами щодо:

  • забезпезпечення гендерної рівності та інклюзивності виборчих процесів в Україні;
  • забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних категорій громадян;
  • забезпечення реалізації і захисту виборчих прав людей з інвалідністю;
  • розробки та обговорення Концепції проведення інформаційно-просвітницької кампанії серед виборців у контексті місцевих виборів 2020 року;
  • експертного обговорення проєкту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання внутрішньо переміщених осіб"…

… та активно займались налагодженням співпраці з міжнародними партнерами. Зокрема, на зустрічах з:

  • Старшим директором Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні Пітером Ербеном;
  • Координатором проєктів ОБСЄ в Україні Надзвичайним і Повноважним Послом Генріхом Вілладсеном;
  • Керівником управління зі сприяння у виборчих процесах Генерального директорату з питань демократії Ради Європи Франсуа Фрідеріхом та заступником Голови Офісу Ради Європи в Україні Оленою Литвиненко.

У Норвегії делегація ЦВК на чолі з Головою Комісії Олегом Діденком вивчала досвід щодо застосування електронних систем документообігу в органах адміністрування виборів.

У Грузії члени ЦВК взяли участь у регіональній парламентській конференції з питань зловживання адміністративним ресурсом під час виборчих процесів, організованій ПАРЄ та Венеційською комісією Ради Європи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ