Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн

Дефіцит садочків і шкіл. Вирішення проблеми від Олега Синютки

Кандидат на посаду голови Львівської ОТГ Олег Синютка презентував один з основних пунктів своєї виборчої програми - вирішення проблеми недостатньої кількості місць у дитячих садочках Львова.

На прес-конференції також виступила кандидат від «Європейської солідарності» до Львівської районної ради від Шевченківського району Львова, директор закладу дошкільної освіти N96 Світлана Ущапівська.

За підрахунками представників «Європейської Солідарності», реальний дефіцит місць в дитсадках становить декілька тисяч, а не 800 місць, як подає міська влада.

Олег Синютка наголосив, що львів’яни в соціологічних опитуваннях визначають проблему відсутності місць в дитсадках, як одну з важливіших для Львова. Він назвав декілька основних причин такого стану речей:

«Головна причина, це масштабне житлове будівництво, яке ведеться в місті в супереч генеральному плану Львова, а отже практично без жодної супровідної соціальної інфрастурктури – садочків та шкіл.

Другою причиною є передача приміщень садочків під інші цілі, що відбулося в 90-х роках. На сьогодні лише роботу деяких з них вдалось відновити. Зокрема міська влада звітує, що з 2015 року було відновлено роботу 16 дитячих садочків, по 11 садках ведеться робота, відкрито 125 груп.

Враховуючи масштаби проблеми – це дуже мало. А більше нічого в цьому напрямку у Львові не робилось – нових садочків місто не будувало»- підсумував кандидат на посаду Голови Львівської ОТГ Олег Синютка.

Він повідомив, що в травні цього року міська влада, звітуючи в ОДА зазначила, що дефіцит місць в дитячих садочках становить 700-800 місць. А зараз, за твердженням міської влади, в садочках нібито є зайві місця. Цей факт пов’язують з епідемією коронавірусу. Але це не означає, що проблема вирішена, вона лише відкладена в часі. І як тільки сутуація з пандемією коронавірусу буде взята під контроль, проблема місць в дитсадках знову постане дуже гостро.

«Наші експерти провели дослідження за відкритими джерелами – шляхом аналізу електронної черги для зарахування в дитячі садки. Було проаналізовано кожен дошкільний заклад, наявний в системі електронної черги і встановлено, що на сьогодні реальний дефіцит місць становить понад 4 300.

Навіть, якщо взяти до уваги, що певна частина дітей, які в базі числяться, як не зараховані, але реально якимось чином в дитсадки потрапили, то цифра все одно буде суттєво більшою, ніж та, яку подає міська влада», - запевнив Синютка.

За його даними, найгірша ситуація в Шевченківському районі міста, там 1113 дітей в черзі на обліку в електронній базі, та в Сихівському райні, де в черзі 1013 дітей.

Також значний дефіцит в Залізничному та у Франківському районах, 892 та 778 дітей у черзі. В Личаківському та Галицькому районах міста ситуація краща.

Синютка стверджує, що вирішить проблему дифіциту дитсадків у Львові та зробить доступною якісну дошкільну освіту: безпечне виховання в садочках, дозвілля та розвиток малят зі збереженням робочого графіку родин.

Він озвучив три основні пункти своєї програми:

Перше. Кожного року місто повинно будувати один дитячий садочок та одну школу. І після їх завершення розпочинати будівництво нового садочка й нової школи. І так впродовж усіх років його каденції на посаді міського голови Львова.

Друге. Міська влада не даватиме жодних дозволів на житлове будівництво, якщо забудовник не подасть в плані будівництво в мікрорайоні садочку і за потреби іншого навчального закладу.

Третє. Буде проведено аудит всіх мікрорайонів з новим будівництвом, щоб визначити можливості залучення інвесторів для подальшої реалізації програми кандидата.

«Я впевнений, що програму розбудови садочків і шкіл модна реалізувати. Потрібна лише політична воля і наполегливість в реалізації зазначених цілей» - запевнив Олег Синютка.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ