Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

Делегація Львівщини у Польщі вшанувала пам'ять загиблих українців

1/3
Як повідомили у прес-службі Львівської ОДА, сьогодні, 27 вересня, делегація національно-культурного товариства «Холмщина» здійснила поїздку в м.Холм (Республіка Польща).

Поїздка відбулася за сприяння департаменту інформаційної та внутрішньої політики Львівської обласної державної адміністрації.

Зокрема,  українська делегація відвідала с. Верховини, де біля пам’ятного знаку було покладено квіти, запалено лампадки та проведено коротку молитву за душі невинно вбитих. Саме тут  6 червня 1945 року було жорстоко замордовано 194 українців з яких - 45 дорослих чоловіків і 149 дітей та жінок.

Окрім того, делегація відвідала православний цвинтар та могилу прем’єр-міністра УНР Пилипа Пилипчука в м.Холм. Покладено квіти та виконано Державний гімн України біля пам’ятної таблички що знаходиться на будинку де народився український історик, Голова Центральної Ради Української народної Республіки Михайло Сергійович Грушевський.

Також біля церкви Івана Золотоуста (тут був охрещений М.Грушевський), де встановлено пам’ятний хрест на честь 150-ти річчя М. Грушевського, було запалено лампадки та проведена коротка молитва.

Також, в м. Холм відбулася зустріч з головою УТ – Григоргієм Купріяновичем.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ