Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові відновили історичну браму на вулиці Гуцульській, 3

Фото: Бюро спадщини
Фото: Бюро спадщини
Фото: Бюро спадщини
Фото: Бюро спадщини
Фото: Бюро спадщини
Фото: Бюро спадщини
Фото: Бюро спадщини
Фото: Бюро спадщини
Фото: Бюро спадщини
Фото: Бюро спадщини
1/5
Як інформує прес-служба Бюро Спадщини, реставратори завершили відновлення дверей у будинку на вулиці Гуцульській, 3, це бічна вул. Лисенка.

Якщо раніше вона була занедбана та зафарбована чорною фарбою, то тепер фахівці змогли показати її справжню красу. Дубові історичні двері за підтримки ЛКП ʺБюро спадщиниʺ фахівці відновлювали близько трьох місяців.

ʺМи старалися повернули первісний стан цій дубовій брамі, адже за столітній термін служіння мешканцям вона була дуже понищена. Основна проблема таких брам – тогочасна система встановлення дверей, коли дверна коробка встановлювалася нижче рівня підлоги в під’їзді. В цих місцях збирається вода і через надмірну вологість деревина починає гнити. Це призводить до деформації конструкції і запускає повільний процес знищення дверей, – розповів реставратор Павло Войтович.

Фахівці частково замінили дверну коробку та вирівняли її, адже вона була суттєва деформована.

ʺТакі брами мають традиційно ковані решітки, але на жаль у цій брамі оригінальні решітки не збереглися, тож нам довелося виготовляти копію. Також ми поставили нове скло та відновили втрачені елементи оздоби. Брама була безліч раз пофарбована в непримітний чорний колір,  знявши нашарування старої фарби, ми повернули первісну красу деревини, – додає реставратор.

Реставрація брами коштувала понад 57 тис. грн., з яких 70% оплатило місто в рамках програми спів фінансування. Решту витрат взяли на себе мешканці будинку.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");