Слухай онлайн
Cуспільство

Експерти з місцевого самоврядування закликали не приймати зміни до Конституції

Лідери громад та експерти з місцевого самоврядування закликали парламент не приймати зміни до Конституції Зеленського. Про це повідомили в Офісі реформ у Львівському РВ АМУ.

Понад півсотні лідерів місцевого самоврядування та експертів вдруге зробили заяву, в якій описали загрози, що містяться в проекті президентських змін до Конституції щодо децентралізації, і закликали народних депутатів не голосувати за них.

Лист, зокрема, підписали міські голови Києва, Львова, Херсона, Кропивницького, Ужгорода, Чернігова, Миколаєва, Хмельницького, Чернівців, Вінниці, Тернополя, Житомира, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, багато інших голів та експертів.

У попередній заяві, зробленій у грудні минулого року, лідери місцевого самоврядування та експерти наголошували на необхідності публічного обговорення змін до Конституції, до якого закликало і Представництво Європейського Союзу в Україні, а також посольства Канади та Німеччини, і який був проігнорований нинішньою владою.

«Ми глибоко стурбовані тим, що оновлений текст змін до Конституції України невідомого авторства, як і початковий проект, який був внесений від імені Президента 13 грудня 2019 року, попри часткове виправлення недоліків, на яких ми наголошували в нашій попередній спільній заяві, зазнав лише технічно-формальних коректив, щоб уникнути можливого негативного висновку Конституційним Судом України, і продовжує містити ряд загрозливих формулювань, які створюють можливості для демонтажу автономії місцевого самоврядування», – йдеться у заяві.

Ці загрози це, зокрема, наділення префекта можливістю тиску на органи місцевого самоврядування (ОМС), зменшення фінансових гарантій ОМС, зменшення повноважень голів громад тощо.

«Якщо Президент України Володимир Зеленський не відкличе для спільного доопрацювання проект змін до Конституції України, закликаємо народних депутатів України всіх депутатських фракцій та груп голосувати проти запропонованого законопроекту.

Місцеве самоврядування – це колиска демократії у всіх демократичних суспільствах! Ми не маємо права піти по шляху його руйнування!» – йдеться у заяві.

Дана заява є відкритою і до неї можуть приєднатися всі діячі місцевого самоврядування, депутати, експерти, представники громадськості та науковці, які її розділяють.

Нагадаємо, як інформує прес-служба ЛМР, реформа децентралізації покликана забезпечити ефективне місцеве самоврядування та територіальну організацію влади.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ