Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Львівщину з робочим візитом відвідав Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко

Львівщину з робочим візитом відвідав Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко. Про це повідомили в пресслужбі ЛОВА.

Віктор Ляшко спільно з очільником Львівської області Максимом Козицьким оглянув низку ключових медичних установ та закладів Львівщини.

Напередодні, 11 травня, у межах робочої поїздки Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко спільно з очільником Львівської області Максимом Козицьким оглянув низку ключових медичних установ та закладів Львівщини.

Під час відвідин медустанов вони оглянули нове обладнання та поспілкувалися з керівниками закладів щодо розвитку та планів удосконалення програм і приміщень.

Зокрема відвідали майстерню протезування «UNBROKEN», яку відкрили на базі Першого медоб’єднання Львова. Оглянули приміщення для проведення вимірювань, тестування та апробації штучних кінцівок, простір для лабораторних досліджень ходи, а також зал для навчання фахівців. Також спостерігали за процесом виготовлення протезів та спілкувалися з протезистами.. 

«Ми повинні розширювати виробництво, та фахівців бракує. Україна має готувати спеціалістів із протезування і ортезування. За останній рік на нашій базі уже відбулася низка навчань для 51 протезиста – це люди з різних куточків України», – зазначив генеральний директор Першого територіального медичного об'єднання Львова Олег Самчук.

Як наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, надзвичайно важливою для забезпечення якісного медичного обслуговування є співпраця між центрами протезування та закладами медичної освіти.

 «Ця взаємодія дозволяє не лише передавати актуальні знання та навички студентам медзакладів, але й забезпечує постійне оновлення практичного досвіду для фахівців у центрах протезування.

Одним із ключових аспектів цієї співпраці є підтвердження сертифікації. Належний рівень кваліфікації медичних працівників та спеціалістів у галузі протезування забезпечує ефективність медичних послуг. Сертифікація підтверджує, що фахівці володіють потрібними знаннями, навичками та етичними стандартами для надання якісної допомоги пацієнтам у сфері протезування», – зауважив очільник Львівської області Максим Козицький.

Також Віктор Ляшко та Максим Козицький відвідали Центр променевої терапії на базі Першого територіального медичного об'єднання Львова. Центр оснащений лінійним прискорювачем – одним із найсучасніших у світі апаратів Halcyon виробництва Varian Medical Systems. Тож пацієнти з онкологічними захворюваннями зможуть отримати якісну, точну та ефективну променеву терапію. Лікування буде безоплатним за програмою медичних гарантій.

Наступним пунктом поїздки став Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти, де відбулась зустріч з директоркою Лесею Вовк та колективом. Предметом обговорення стало підвищення якості медичної освіти та підготовки фахівців відповідно до потреб сучасної медицини. Зокрема, велику увагу приділили питанням розвитку та підвищення рівня і професійного статусу медсестринства.

Віктор Ляшко підкреслив важливість забезпечення адекватної оплати праці, покращення умов праці та можливостей професійного зростання для медсестер.

Обговорювали питання підвищення кількості та якості навчальних програм для медсестер, впровадження сучасних методик, технологій у практику медичного догляду, а також розвиток науково-дослідницької бази в галузі медсестринства.

Крім того, оглянули Львівський обласний перинатальний центр. Директорка перинатального центру Марія Малачинська презентувала Міністру укриття та обладнання.

«Напередодні Львівський обласний перинатальний центр отримав значну допомогу від Чеської Республіки у вигляді обладнання на загальну суму понад 21 мільйон гривень. Це включає в себе різноманітне обладнання, таке як електричне ліжко для реанімації, спеціалізовані ліжка для пологів, стельові консолі, обігрівачі для новонароджених, багатофункціональні крісла, каталки, анестезіологічні візки та потужний генератор, який забезпечує повний функціонування пологового корпусу», – зазначив Максим Козицький.

Візит став можливістю також обговорити питання розвитку перинатальної медицини в регіоні та підвищення доступності та якості послуг для матерів і новонароджених, зокрема і під час війни. 

Також у перинатальному відбулася дискусія щодо доцільності створення в Україні регіональних перинатальних центрів. 

Також відвідали Львівську медичну академію імені Андрія Крупинського. Спільно з в.о. ректора Юрієм Ярославовичем Кривком на зустрічі обговорювали питання співпраці між медичною академією та МОЗ України і шляхи підвищення якості медичної освіти та наукових досліджень.

«Крок за кроком ми будуємо медичну інфраструктуру, яка є основою для кращого майбутнього. Наша мета – забезпечити кожну людину, яка потребує допомоги, найвищими європейськими стандартами медичного обслуговування», – підсумував Максим Козицький.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ