Слухай онлайн
Культура

Львів’ян запрошують долучитися до Львівської Органної Резиденції

У Львівському органному залі з 21 по 25 липня відбудеться унікальна подія. На відвідувачів чекають різноманітні майстер-класи, публічні перформанси, відкриті лекції та незабутні концерти – саме такою буде цьогорічна Львівська Органна Резиденція.

В рамках Резиденції майже два десятки активних учасників отримають унікальний та комплексний досвід: від практичних занять на органі з провідними світовими педагогами до створення власного артистичного іміджу та самопрезентації. Окрім цього, всі охочі матимуть нагоду відвідати змістовні лекції про юридичні аспекти в житті музиканта, будову органа, особливості догляду за цим інструментом та багато інших. 

Для проведення освітньої програми було запрошено відомих музикантів та культурних менеджерів з України та світу, зокрема Улла Крігул (Естонія) та Галина Булибенко (Україна), Міхал Шостак (Польща), Шандор Шрайнер (Україна), команда Radio Skovoroda та інші.

“Ми працювали і готували цей проєкт майже 1,5 роки. Результати насправді нас вражають, адже долучилось 17 активних учасників освітнього проєкту. Як для резиденції мистецького напрямку це дуже велика цифра”, - додав керівник проєкту та співдиректор Львівського органного залу Тарас Демко.

Проєкт проводиться за підтримки Львівської міської ради в рамках програми «Львів 2020: Фокус на культуру» та має на меті, продовжуючи легендарну львівську традицію органного мистецтва, забезпечити підтримку і промоцію виконавців на органі, відкрити нові талановиті імена, налагодити мистецький нетворкінг, творчі зв'язки.

Упродовдж семи днів гості органного залу матимуть нагоду відвідати чотири яскраві концерти, заплановані в рамках Резиденції:

21 липня одна з найвидатніших органісток Естонії Улла Крігул дивуватиме філігранним виконанням барокових творів та надзвичайно атмосферним звучанням сучасної музики. Артистка любить експериментувати та часто поєднує орган з електронікою. У програмі твори Алена, Дюпре, Калейса та ін.

23 липня виступить головний органіст Базиліки Пресвятої Богородиці Ліхенської (Польща) Міхал Шостак. На органі він може зіграти все – від Баха до Шопена, майстерно імпровізує та пише власні твори. Родзинкою стане авторська органна симфонія на українські теми.

24 липня - довгоочікувана прем’єра! “Музика Скандинавії” від солістки Львівського органного залу Надії Величко. Неймовірне розмаїття, суворість та чистота природи, немов знайшли віддзеркалення у музиці цього краю. У програмі твори всесвітньовідомого композитора Едварда Гріга, а також Сібеліуса, Стора та інших.

25 липня гала-концерт органної Резиденції. Після тижня інтенсивних занять молоді органісти вийдуть на велику сцену та зіграють свій перший концерт з оркестром. Поряд з учасниками, разом з Ukrainian Festival Orchestra під батутою Івана Остаповича, виступить солістка Світлана Позднишева та один з коучів Резиденції Міхал Шостак.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ